Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Ez jogosan esik rosszul?

Ez jogosan esik rosszul?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Félre ne értsetek, nem akarok nyavalyogni, és azt sem, hogy körülöttem forogjon a világ.

Ma van a születésnapom. Ez alapból is kicsit rossz érzéseket hoz fel bennem, mivel korábban soha nem volt rendes születésnapom, mikor a szüleimmel éltem. Állandóan vita volt, és az egész “essünk már túl rajta” hangulatú volt. Ott is inkább én készültem mindenkinek. Egész este lufit fújkodtam, díszeket vettem, tortát sütöttem, stb.

Jelenleg a barátommal élek. Az ő szülinapja ősszel lesz, így még azt nem volt alkalmunk együtt ünnepelni, de már előre kitaláltam, honnan rendelek majd neki tortát, illetve aznapra biztosan kiveszek majd szabadságot is szerintem, ha megoldható lesz. Az én szülinapom az első így, amit együtt ünneplünk.

Viszont én kicsit jelentéktelennek érzem magam. Nem akarok ajándékokat, az is jól esett hogy felköszöntött, viszont az kicsit furcsa érzés, hogy az előző barátnőjének tortát csináltatott mindig, én pedig nem kaptam, és nem is fogok. Persze nem mondom neki, mert a kényszer dolgokat nem kedvelem, és nem akarom, hogy körbe legyek ugrálva, de jól esett volna, ha ez a nap kicsit más, mint a többi.

Ti mit gondoltok? én fújom fel? Vagy a féltékenység beszél belőlem?


20L



jún. 7. 11:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
96%
Lehet, hogy az előző barátnőjéről tudta, hogy szereti rendesen megünnepelni és ő azért kapott. Ha neki is azt mondtad, hogy nem kell ajándék, elég a felköszöntés, akkor gondolhatta, hogy a torta se kell. Még mindig megemlítheted neki, hogy gyerekként mennyire nem szeretted ezt a napot, mert mindig vita volt, de ezen szeretnél változtatni és mi lenne, ha elmennétek egy cukrászdába most és vennétek 1-1 szelet tortát. Semmi gond nincs azzal, ha szeretnél valamit, azzal sincs, ha nagyobb ünneplésre és ajándékra vágynál, csak ezt tudni kell megfelelően lekommunkálni. Ha neki azt mondod, hogy nem számít, akkor lehet azt hiszi, hogy te tényleg nem vágysz ezekre és utána meg csak te leszel szomorú, hogy bezzeg az exével nem így volt. Merj kérni, merj őszintén beszélni az igényeidről, ettől nem leszel követelőző.
jún. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
92%
Nem lehet, hogy a barátod tudja, hogy nem volt rendes szülinapod, és ebből ő tévesen azt hiszi, hogy te olyan vagy, akinek nem fontos a szülinapozás? Félreértésből, lehet emiatt se veri nagy dobra.
jún. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
91%

Lehet az exbarátnő később kapott, második szülinapra csak.

Vagy kihiztizte magának, vagy rendezett magának bulit minden évben és azért kapott tortát, hogy azt ne magának intézze.

Szóba hoztad egyszer is, hogy de jó szülinapom lesz mindjárt, vagy úgy beszéltél róla, hogy "na, ez is egy olyan nap, mint a többi"?

jún. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
88%

Szóval te azt érezteted, hogy ez jelentéktelen, neked még ajándék sem kell, de közben meg miért nem kaptál tortát.

Egyébként megköszöntött? Nem kell ahhoz hasonlítani, hogy az előző mit kapott, tortát vagy mást. Ti majd kialakítjátok, hogy ketten hogyan ünnepeltek.

Az mindenféle kapcsolatban (nemcsak párkapcsolatban) rossz szokás, hogy te valamit közvetítesz kifelé, de közben meg várod, hogy találják ki a gondolataidat, hogy igazából mást szeretnél, nem is azt, amit hangoztatsz.

jún. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
59%

"Nem akarok felhajtást, de rosszul esik, hogy nincs felhajtás."

Hihetetlen, hogy a nőknek SOHA SEMMI nem jó...

jún. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
20 éves vagy,és már most eljött az az idő amikor visszasírod a korábbi,akkor még rossznak gondolt családi szülinapokat.
jún. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Vannak családok, ahol a szülinapok kevésbé fontosak. Persze megünneplik, meg fontos, de sokkal fontosabb mondjuk a húsvét, karácsony, újév stb. Nem lehet, hogy náluk ez a szokás, az előző barátnője meg lázongott a dolog ellen?


Mondjuk az azért fura, ha szó szerint semmit nem adott... Azért az emberek többsége megemlékezik a dologról, ha nem is csap hét országra szóló lakodalmat...

júl. 15. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!