Mi értelme a névnapnak?
A névnapon eredetileg elsősorban nem is azt a személy ünnepelték, aki a nevet kapta, hanem azt a szentet, akiről elnevezték kereszteléskor. Nálunk elég erősen megmaradt ez a szokás, egyes országokban kikopott. Sőt régen a névnapot sokkal inkább ünnepelték, mint a születésnapot, az jóval később jött divatba.
Ha akarod, akkor ünnepled a névnapot, ha akarod, akkor nem, ez a te dolgod.
Le lehet pontozni, de én is hülyeségnek és jelentéktelennek tartom a mai formában.
A születésnap egy kicsit másabb, hiszen az a te születésed napja, egy személyes dolog. A névnap meg csak attól függ milyen nevet kapsz, nem te választottad. És igazából nem egy olyan "ünnep" amit ünnepelni lehetne. Csak kapsz 1-2 köszöntést és oké. De senki nem fog hatalmas bulit szervezni csak mert neve napja van.
Illetve az a baj, hogy hiába tartom hülyeségnek, jöttem már ki belőle rosszul. Volt olyan barátnőm, akinek az volt a baja, hogy miért nem vettem semmit az anyja névnapjára és ez náluk vérig sértés volt.
Illetve másik bajom az ünnepekkel összefüggő ajándékozási kényszer. Nekem a bolt közepén mondta a család hogy "válasszak már valamit névnapomra" piát, csokit. Mondtam, hogy egyik sem kell, mert felesleges. Aztán azon ment a jajongás, hogy "nem vettünk semmit".
Mintha attól boldogabb lennék, hogy kapok valamit amire semmi szükségem. Az egész ajándékozással úgy vagyok, hogy ha annyira akarják akkor lehet alkalomtól függetlenül is. És attól, hogy "alkalom van" még nem kötelező.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!