Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Milyen társasjátékot vegyek...

Milyen társasjátékot vegyek sérült tesómnak?

Figyelt kérdés
Van egy 15 éves tesóm, aki értelmileg sérült. Ha találkozol vele, nem mondod meg róla, teljesen normálisan néz ki, normálisan viselkedik, viszont több betegség miatt értelmileg korlátozott. Hála Istennek már szépen olvas, igaz tagoltan, viszont a számolással akadnak gondok. Az órát sem ismeri még. Nagyon szeretnék karácsonyra valami olyan társasjátékot venni, amit Ő is tud játszani egyedül, tehát segítség nélkül, és így egymással tudunk több időt tölteni. Amiket szeretünk az a twister, scrabble junior, igaz vagy hamis társas, tehát olyanok, melyek nem igényelnek komplexebb gondolkodást. A "Ki vagyok?" társast néztem ki, talán ez menne Neki is. Esetleg tudnátok ajánlani valamit? (Elnézést, ha rossz kategóriába írtam, nem tudtam melyik kategóriába esik egy ilyen kérdés :) )
2017. nov. 20. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Dixit? Lehet, hogy túl bonyolult neki, de 6 évesekkel már játszottam és számolni, írni nem kell hozzá.
2017. nov. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ki nevet a végén, dáma?
2017. nov. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Ha pesti vagy, a damjanich utcában van az ELTE gyógypedagógiai karának a boltja, ott biztosan akadnak ilyesmi játékok.
2017. nov. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Meghatódtam ahogy olvastam. Csupa szív vagy.

Dobble társasjáték esetleg?

Úgy tudom több mindent is lehet vele játszani.

Nem kell sem olvasni sem számolni, vidám kis képek vannak rajta.

Pl fel kell fordítani egyszerre két lapot (kör alakúak) amiken több kép is van. Minden két db-on lesz kettő darab egyforma kép pl két kutya, és az a lényeg, hogy ki vágja rá előbb, hogy miből van kettő. A végén az nyer aki a legtöbb párt gyűjti.

Én 25 évesen is élveztem amikor a kicsikkel játszottam :)

2017. nov. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mistakos tarsasjatek, mi nagyon szeretjuk, egesz csalad (ovodas fiamat is beleertve).
2017. nov. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!