Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » A karácsonyi ajándékokat...

A karácsonyi ajándékokat mikor szokás átadni?

Figyelt kérdés

A karácsonyi ajándékokat mikor szokás átadni?

Karácsony első napján vagy a másodikon?

vagy lehet másodnapján is?


2015. dec. 25. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Eredetileg 25-én reggel ajándékoznak, de nálunk 24 este a szokás. Persze, ha csak 26-án találkozol az illetővel, akkor nem fog megsértődni, ha csak akkor adod.
2015. dec. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

Anno nálunk "hagyomány" volt, hogy 24-én reggel jött a Jézuska, dél körül egyik nagyszülők, kora este másik nagyszülők. Elég közel laktunk hárman egymáshoz, így le lett tudva ez 1 nap alatt. 25-én ebéd egyik nagyszülőnél, 26-án ebéd másik nagyszülőnél.


Aztán sajnos ahogy elhunytak mindannyian, úgy kikopott ez a hagyomány, így átcsapott 24. estére az ajándékozás.


Most, hogy a párommal élek, nálunk szintén 24. este az ajándékozás. Tegnap beugrottak párom szülei, vitték haza a dédit, ma meg jönnek az én szüleim egy kicsit. Ugyanis 1 hónapos kisbabánk van, vele nem nagyon megyünk idén sehova, megmondtuk minden nagyszülőnek, hogy nincs rokonlátogatás részünkről, lehet elzarándokolni a kisdedhez. :D Jövőre valószínű már mi megyünk a nagyszülőkhöz első, illetve másnap.


Úgy hogy szerintem nagyon érvényben van manapság az ahány ház, annyi szokás című mondat.

2015. dec. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A magyar hagyomány szerint 24-én este. 25-én reggel az angolszász kultúrkörben szokás.
2015. dec. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Itthon 24-én este, angolszász országokban 25-én reggel, amúgy meg: ahogy nektek jó.
2015. dec. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!