Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Csak nálunk szokás megbeszélni...

Csak nálunk szokás megbeszélni előre az ajándékokat?

Figyelt kérdés
Olvasom a kérdéseket, hogy mit vegyek ennek meg annak... a mi családunkban meg már évek óta úgy megy, hogy megkérdezem, hogy mit szeretne és megveszem neki azt. Nincs "meglepetés". Másnál is van ez?

2015. dec. 13. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs így.

Mindig próbálunk rájönni, hogy mire van szüksége vagy minek örülne a legjobban, de rákérdezni soha nem kérdezünk rá, mindig nagy meglepetések vannak. Én így szeretem. :)

2015. dec. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van hogy mindig megbeszéljük ki mit szeretne, de emellett szokott lenni meglepetés is.. De nekem sincs mindig ötletem, ha nem tudok mit kitalálni akkor inkább megkérdezem az illetőt minek örülne
2015. dec. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Én nem szeretem, ha megmondják, hogy mit vegyek, mert az olyan, mintha bankautomatának néznének. Meg én szeretek ajándékozni.

Én sem szoktam megmondani soha senkinek, hogy mit szeretnék.


Pl. a sógornőmnek bevásároltam, mire közölte a párom, hogy már vett magának egy ruhát, azt kéri karácsonyra tőlünk. Oké...szerintem ez abszolút bunkóság, pláne, hogy nem is akartunk olyan értékben venni neki.


Unokaöcsémnek meg kinéztünk egy tök jó fa játékot, erre mondja a nővérem, hogy vegyünk neki xy-t. Megvettem, de sajnáltam érte a pénzt, mert egy műanyag vacaknak tartom.

Nekem így nem okoz örömet az ajándékozás.

2015. dec. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
mi is bemondjuk a kozosbe, es mindenki egyet kap :) igy gazdasagos es logikus. karacsony ugyse arrol szoljon mar hogy kitol mit kaptunk. vegre pihenhetunk...
2016. jan. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tudod, nálunk én vagyok a "gyerek", így 23 évesen is. Ha megkérdezem, mit vegyek, azzal jönnek, hogy semmit, meg ne költsem a pénzem meg hasonlók. Komolyan ez úgy felidegesített mindig, mert én akartam ajándékozni, és legalább mondtak volna valamit, akkor tudtam volna tényleg hasznosat venni, ha már költöm a pénzem.
2016. nov. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én 24 voltam, mikor kiírtam a kérdést. Az én szüleim sem mondanak semmit, hogy mit szeretnének, ha őket kérdezem. Úgy szokott lenni, hogy pl anyukámtól megkérdezem, hogy apukám mit szeretne, mert ő talán jobban tudja, és fordítva :D így általában kiderül.


De én vagy testvérem mindig megmondjuk, hogy ezt szeretnénk, nem kell nagy dologra gondolni, pl egy ruha darab, vagy általában könyv. Viszont ilyenkor azt csináljuk, hogy odaadom a könyvet szüleimnek, és egészen karácsonyig nem adják oda... szóval így ők sem lesznek automaták. Ők se tudnák kitalálni, hogy én mit akarok ugyanúgy, ahogy én sem őt. Egy 10 éves gyereknél nehéz mellélőni, de ilyen korban már rég nem az ajándékozásról meg a meglepődésről szól a karácsony. Ha kell valami, szóljak és segítenek benne.

2016. nov. 13. 11:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, ilyen értelemben én is ki tudom deríteni, hogy pl. anya ad tanácsot, meg én meg is szoktam mondani.
2016. nov. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!