Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Karácsonykor mit ünneplünk?

Karácsonykor mit ünneplünk?

Figyelt kérdés

2014. nov. 6. 17:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lassan mar csak az uj iPhone 6-ost.
2014. nov. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sokan azt, hogy "már megint családi kaja, anyóslátogatás lesz".
2014. nov. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8%
Keresztény vallás szerint Jézus születését. Így tanítják az óvodákban/iskolákban is..sajnos.
2014. nov. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, miért, szerinted mit ünneplünk karácsonykor?


A keresztény világban Jézus születését, a nem vallásosok meg azt, hogy a család együtt lehet.

2014. nov. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Aki nem vallásos , az semmit. Mivel keresztény ünnep, nem értem, hogy a nem vallásosok mit akarnak ünnepelni. Esetleg a iPhone 6-ost?
2014. nov. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
#4: szerintem elég egyértelmű voltam. Azért írtam, hogy 'sajnos', mert a gyerekek kiskorukban még azt se tudják mi az a vallás, de már akkor beléjük nevelik ezeket a hülyeségeket.
2014. nov. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem amíg a gyerek nincs tisztában azzal, hogy a vallásnak semmi értelme (kivéve, ha a család szent, mert akkor van, természetesen!!! ... ), addig a karácsony maradjon a szeretet ünnepe. Ha meg később jobban érdekli, akkor szerencsére a wikipedia nem vallásos, így a karácsony szokásait is kiderítheti a realitás talaján mozogva.


A többi ünnep meg kézzelfogható dolgokkal magyarázható.

2014. nov. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

"

mert a gyerekek kiskorukban még azt se tudják mi az a vallás, de már akkor beléjük nevelik ezeket a hülyeségeket."


1 Ami neked hülyeség, másnak az az élet.

2 Részeg , molesztálos, drogos, egymástverő család ellen nem lennél így felháborodva, pedig ott is tanul ám a gyermek.

3 Mert a vallást beléjük is lehet ám nevelni... Ezért vannak tömve a templomok, és mindenki vallásos, aki kiskorába ünnepli a karácsonyt.

4 Ezekután remélem, te idén nem fogsz karácsonozni, mert nincs miért.

5. Isten ellen lázad, magad ellen lázadsz....

2014. nov. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
28%

Hááát #8 ezt most nagyon jól megmondtad. Egy világ dőlt most össze bennem...

Pont te, és a hozzád hasonlóak azok, akikből kevesebb kéne ebbe a fejlett világba.


1. a vallás nem jelent életet...az élet az élet, a vallás az nem élet. A vallás az olyan buta emberek tevékenysége, akik az orruknál fogva hagyják saját magukat irányítani, és ezt képtelenek belátni.


2. Örülök, hogy ennyire ismersz, szerintem a családi körülményeknek szintén semmi köze nincs a valláshoz. Az 'A' ez meg 'B'. Nem összehasonlítható.


3. És pont ezzel van a baj...hogy fiatalok, irányíthatóak, és beléjük lehet nevelni mindent marhaságot. Ez az, amit NEM kéne. Miért jó ilyen dolgokat elhitetni gyerekekkel? Akkor higgyen a Harry Potterben, higgyen a Gyűrűk Urában, a Star Wars-ban. Ja, hogy nevetséges, amit mondok? Azoknak is annyi valóságalapja van, mint a vallásnak, ami nem is valóságos, sőt, még nem is érzékelhető, és az egész csak egy kva nagy kitaláció. MESE. Mint az általam felsorolt dolgok.

Arról meg nem vitatkozok, hogy aki ünnepli a karácsonyt az mindenképp vallásos, mert ez így nem igaz, ahogy van.


4. Te buzgó, fanatista vallásos módjára látom nem érted, amit írtam, hogy a karácsony a szeretet ünnepe. Normális, ép ésszel gondolkozó emberek nem fiktív dolgokat ünnepelnek.


5. Mivel én az említett, ép ésszel gondolkozó emberek kategóriájába tartozok, így nem lázadok semmi olyan ellen, ami nem létezik, mert ha lázadnék ellene, akkor valamilyen szinten hinnék is benne. Én a sok hozzád hasonló visszamaradott ember ellen lázadok, akik nem képesek kinőni ebből a hülyeségből, és a saját agyi problémáikat még a gyerekeikre és képesek ráragasztani. Ezért nem fog sajnos soha megszűnni a vallás...

Te is csak itt dobálózol a felháborodottságoddal, de mint a többi vallásos, észérvekkel te se tudod alátámasztani, mit, miért csinálsz, és miért vagy olyan buta, hogy hagyod magadat egy ismeretlen szerző könyve által befolyásolni.

2014. nov. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 homo ludensz ***** válasza:
100%
A kereszténység magába olvasztott néhány már meglévő ünnepet így a Fény ünnepét is amit nagyon találóan a gyermek Krisztus születésével együtt ünnepelünk. Természetes katolikus létemre ebben én semmi kivetnivalót nem találok mert valóban a kisded Jézus a fényt hozta le a földre. A hogy az óvodában vagy iskolában megismerik a gyerkőcök a biblia történetet az meg úgy vélem nem kötelezi őket semmire viszont az alapműveltséghez tartozik mint manapság az alsósnak az okos telefon.
2014. nov. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!