Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Igaz, hogy manapság Magyaroszá...

Igaz, hogy manapság Magyaroszágon a nem vallásos emberek közül sokan nem ünneplik a karácsonyt?

Figyelt kérdés
Vagy azt szinte mindenki ünnepli?
okt. 13. 22:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
74%

Azt kéne letisztázni, hogy mit is jelent a "karácsony ünneplése".

Több része is van ennek a dolognak, mint társadalmunkban bevett szokásnak, ami nem mind feltétlenül kapcsolódik magához a "karácsonyhoz", mint vallási ünnephez.

Az ajándékozás eredetét sok mindennek tulajdonítják, vannak vallási és világi eredetű "ajándékozáseredet-elméletek", így ezt sem árt tisztázni, mert ennek függvénye, hogy az ajándékozásra vallási vagy világi rítusként gondolunk.

És mi minden van azon kívül? Mi számít vallásinak, mi világinak? Mi az átlag? Mennyire ingazodó ennek a felfogása a családokban? Mit jelent egy átlagos magyar családban a "karácsony ünneplése"? Kinél milyen szimbolika mit takar?

Ezt nem ártana előre tisztázni, mielőtt belebonyolódunk egy ilyen kérdéskörbe :)

tegnap 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
55%

Én például keresztény vagyok, és nem "ünneplem " úgy ahogy az emberek többsége gondol rá. Még karácsonyfám sincs már évek óta. Mondjuk ez azért is van, mert gyerekeim nincsenek, plusz külföldön vagyok, ünnepeken nem utazok haza rokonokhoz.

És amúgy is rosszul vagyok a karácsonytól amivé vált. Aminek igazából Jézusról kéne szólnia és a szeretetről, ami egy undorító giccsparádévá tette a materialista fogyasztói társadalom, az egyetlen üzenete az lett, hogy pénzt költeni, nagyokat zabálni. Nincs ezen mit ünnepelni.

tegnap 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én nem ünneplem, mert fiatalkorom ellenére senkim sincs.


Arra a 3 napra bezárkózok a házamba, redőnyöket lehúzgálom és csak annyit csinálok, hogy a minimális létszükségleteim kielégítsem.


Aztán 27-e reggel felhúzom a redőnyt és megyek dolgozni.

ma 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!