Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Hogy oldanátok meg a karácsony...

Hogy oldanátok meg a karácsonyt? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Tudom, még nem igazán aktuális 😂 Csak nagyon ráérek és gondolkodtam. A szitu:

Adott egy testvérpár. Egyik tagja külföldön él, külföldi férjjel, ovis korú gyerekkel, másik egyedül, csecsemő korú gyerekével. A nagyobb gyerek csecsemő kora óta nem találkoztak személyesen a távolság miatt. A nagyobb gyerek kinti hagyományok szerint karácsonyozik. 25-én jön Santa, ő is hoz egy ajándékot, de a többit a családtól kapják. A másik testvér otthoni hagyományokat szeretne kialakítani. A Szenteste a szűk családé. Akkor jön a Jézuska és akkor kapja a gyerek az ajándékokat. Másnap lehet a család többi tagjával karácsonyozni. A családtagok ajándékai vagy mennek a közös "Jézuska ajándékához", amit Szenteste kap meg, vagy átadják ők, akár a "Jézuska nevében", akár a saját nevükben másnap. A rokon döntheti el.

Szóval, ha a testvérpár külföldön élő tagja a másiknál tölti a karácsonyt a gyerekével, mi a helyes eljárás? Értelemszerűen mindkettő nem teljesülhet. Mikor és hogyan kapják meg a gyerekek az ajándékot? Mivel a kicsi még semmit nem fog fel az egészből lehetne a nagyobb szerint, de a másik testvérnek is jogos igénye, hogy a gyereke első karácsonyát úgy töltsék, ahogy ő szeretné. Illetve később is aktuális lesz és a nagyobb gyerek számára nyilvánvaló lesz, ha később változtatnak, hogy tavaly nem így volt, tehát félő, hogy a kicsinél emiatt marad a "kinti" hagyomány, amihez neki semmi köze és az anyuka se szeretné.

Ti mit csinálnátok?



#gyerekek #karácsony #ajándékozás #eltérő hagyományok
jún. 17. 14:46
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

#10! Nem vagyok értetlen, lehet, hogy te vagy az. Szerinted, ha 24-én hozza Santa és a rokonság az ajándékot mindenkinek, akkor a magyar szokás melyik része teljesült, azon kívül, hogy 24-e volt, amiről ugye a gyerekek nem is tudnak?

A másikra, vagyis hogy a felnőttek ajándékait el lehet osztani, meg írtam, hogy jó ötlet, azon el lehet indulni. Mit nem értesz? Egyébként nem írtam, hogy melyik fél vagyok én, azt se, hogy benne vagyok-e. Illetve te azt se vetted észre, hogy az ajándékozás nem 2 emberről szól, hanem a család többi tagjáról is. Ettől függetlenül hasznos a válasz, mert azt kérdeztem, ti, hogy oldanátok meg, az nem volt feltétel, hogy egyet értsek vele, de bunkózást nem kérek, köszi.

jún. 18. 22:30
 12/12 anonim válasza:
En ugy csinalnam, hogy 26-an talalkoznank itt vagy ott, minden evben mashol, es 24-en magyar szokas szerint, 25-en a kinti tradicio szerint, de mindenki otthon unnepelne.
jún. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!