Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Hogy oldanátok meg a karácsony...

Hogy oldanátok meg a karácsonyt? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Tudom, még nem igazán aktuális 😂 Csak nagyon ráérek és gondolkodtam. A szitu:

Adott egy testvérpár. Egyik tagja külföldön él, külföldi férjjel, ovis korú gyerekkel, másik egyedül, csecsemő korú gyerekével. A nagyobb gyerek csecsemő kora óta nem találkoztak személyesen a távolság miatt. A nagyobb gyerek kinti hagyományok szerint karácsonyozik. 25-én jön Santa, ő is hoz egy ajándékot, de a többit a családtól kapják. A másik testvér otthoni hagyományokat szeretne kialakítani. A Szenteste a szűk családé. Akkor jön a Jézuska és akkor kapja a gyerek az ajándékokat. Másnap lehet a család többi tagjával karácsonyozni. A családtagok ajándékai vagy mennek a közös "Jézuska ajándékához", amit Szenteste kap meg, vagy átadják ők, akár a "Jézuska nevében", akár a saját nevükben másnap. A rokon döntheti el.

Szóval, ha a testvérpár külföldön élő tagja a másiknál tölti a karácsonyt a gyerekével, mi a helyes eljárás? Értelemszerűen mindkettő nem teljesülhet. Mikor és hogyan kapják meg a gyerekek az ajándékot? Mivel a kicsi még semmit nem fog fel az egészből lehetne a nagyobb szerint, de a másik testvérnek is jogos igénye, hogy a gyereke első karácsonyát úgy töltsék, ahogy ő szeretné. Illetve később is aktuális lesz és a nagyobb gyerek számára nyilvánvaló lesz, ha később változtatnak, hogy tavaly nem így volt, tehát félő, hogy a kicsinél emiatt marad a "kinti" hagyomány, amihez neki semmi köze és az anyuka se szeretné.

Ti mit csinálnátok?



#gyerekek #karácsony #ajándékozás #eltérő hagyományok
jún. 17. 14:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szenteste a MO-on élö család tart saját szentestét, ajándékozással, stb, másnap meg a másik családdal tartanak Santa programot.

Egyébként szerintem olyan, hogy "helyes" nincs, ezt nekik kell megbeszélni egymással.

jún. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De írtam, hogy a magyarországi félnél lakik akkor a külföldön élő fél a gyerekkel. Rakja ki őket addig az utcára, amíg szentestéznek?
jún. 17. 15:24
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem tudnak megegyezni, akkor fölösleges odamenni karácsonyra.

Egyébként már 2-3 éves gyerek is felfogja, hogy máshol vannak másféle szokások.

jún. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Én a nagyobbik gyerek hagyományait tartanám. A kicsi még csecsemő és úgysem emlékszik rá.
jún. 18. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Mindenki karácsonyozzon mwg otthon, ahogy akar, majd utazzanak haza 26-án.


Amúgy meg a gyerek megérti, hog, máshol máshogy van. Meg azt se tudja hogy épp 24 vagy 25 van-e.

jún. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Legyen az itthoni szokások szerint. Ha már hazajönnek, akkor legalább látja a külföldön élő kisgyerek, hogy itt mi a szokás.

És nem kell ebből ügyet csinálni. A gyerekeknek az a lényeg, hogy jön a Mikulás/Jézuska, hozza a meglepetést, van szép fa, jó hangulat. Totál mindegy lesz neki, hogy ő most egy nappal előtt kapja meg az ajándékot. Szerintem ti felnőttek ne bonyolítsátok túl. A gyereknek jó lesz bárhogy.

jún. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy nem tudnak megegyezni, csak kérdezem, mások hogy oldanák meg.

Szerintem kicsit félreértitek. Nem az a lényeg, hogy hányadikán kapják meg, hanem, ha mindenki a saját szokása szerint tartja, akkor a nagynak konkrétan végig kell néznie, hogy ő aznap nem kap semmit, amikor az unokatesója igen. Az eltérő hagyományt el tudja fogadni, de az neki annyi, hogy másmilyen a fa, vagy az egyik helyen halászlé van, a másikon töltött káposzta. De azt te le nem nyomod egy óvodás torkán, hogy a jóságos Santa nem visz minden gyereknek ajándékot. Neki az nem hagyomány, hanem a valóság. Minden jó gyerekhez megy és ugyanakkor. Tőle hívhatjuk Jézuskának is, vagy aminek akarjuk, de bárki is az, ha neki nem visz, akkor ő rossz gyerek volt. Ők még a jelenben élnek. Nem tudják értelmezni azt, hogy én ma nem kaptam, majd holnap kapok.

Őszintén, melyikőtök merné megcsinálni, hogy egyik gyereketeknek odaadnátok az ajándékot, bárki is hozza nálatok, a másiknak meg csak másnap? Így is rendben van? Ugye, hogy nem?

jún. 18. 10:42
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

7: Akkor lenne rossz a gyereknek, ha ő nem kapna ajándékot, amikor a másik igen. Azzal nem lesz baja, hogy most egy nappal korábban kapja meg. Az lenne a rossz, ha 1 nappal később kapná. De egyébként ezt is meg lehet oldani. Gondolom, több mindent is kap, így egy részét kapja 24-én, másik részét 25-én. Vagy amit tőletek kap azt kapja 24-én, mert itt ez a szokás. És 25-én kapja a saját szüleitől, mert náluk meg az a szokás.

De, tényleg ti felnőttek bonyolítjátok túl.

jún. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8! De hisz én is ezt írtam! HA mindenki a saját szokása szerint tartja, akkor pedig az van, hogy nem kap ajándékot, amikor a másik igen. Pont erről szól a kérdés, hogy a cél, mely szerint mindenki a saját szokását tartsa, nem kivitelezhető. Arra keresek megoldást, hogy mindkét félnek legyen belőle valami. Ha egy közös családi banzájon kapja meg mindkét gyerek, függetlenül attól, hogy az dátum szerint hányadika, akkor a magyarból nem teljesült semmi, csak a külföldi.

Azon mondjuk el lehet indulni, hogy a felnőttektől kapott ajándékokkal lehet variálni, köszi.

jún. 18. 11:00
 10/12 anonim ***** válasza:
49%

9: Te direkt vagy ennyire értetlen?

Ha a magyar szokások szerint tartjátok, akkor nem lesz gond, mert a gyerek azért nem fog reklamálni, hogy előbb kapta meg az ajándékot egy nappal.

Ha tartjátok mindkét szokás szerint, akkor te adhatod az ajándékot 24-én a vendég gyereknek, a saját szülei meg 25-én. Így mindkét nap kap, megint csak nem lesz miért reklamálni.

jún. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!