Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Vegetáriánusok, nálatok mi...

Vegetáriánusok, nálatok mi szokott lenni a karácsonyi menü? Esetleg halat esztek ilyenkor?

Figyelt kérdés
2020. dec. 4. 15:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
10-es: a vörösboros, diós gombaragu receptjét meg tudnád írni?
2020. dec. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
46%
Aki halat eszik, az nem vegetáriánus. Pont.
2020. dec. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
32%

17 éve vagyok vegetáriánus, és SOHA nem fogyasztok halat.

Nem értem, mit nem lehet ezen a témán érteni. Attól még, hogy pl. a római katolikus nagyböjtben újabban (értsd: kevesebb, mint száz éve) engedélyezték a hal fogyasztását, mert némelyek képtelenek betartani a teljes hústilalmat, de ez NEM jelenti azt, hogy vegetáriánus étel lenne!

Mi lenne, ha nem egy állat? Zöldség? Gomba? Tanulnak az emberek biológiát manapság? 😅

Aki undorodik a hústól és a különböző állatok elfogyasztásától, az többek között halat sem eszik semmilyen formában.

Márpedig én pont ezért vagyok vega már fiatal gyerekkorom óta, karnofóbiás vagyok, nem a divatos, felfújt propagandák hatottak rám. Ha nem lenne semmilyen divat terítéken, én akkor sem étkeznék másképp.

Aki a húsok közül kizárólag halat fogyaszt, arra létezik egy külön fogalom: peszketáriánusoknak hívják őket.


De hogy a kérdésre is válaszoljak: Nem szoktam felfújni az ünnepi ételeimet, vagy ugyanazt eszem, mint az év bármely szakaszában, vagy kipróbálok pár különlegességet, de ezek is könnyen elkészíthető dolgok, átformálva a saját táplálkozási szokásaimra. Általában különféle zöldségeket, hüvelyeseket, magvakat, sajtokat, tojást tartalmazó ételeket fogyasztok. Azt, hogy idén mi lesz, még mindig nem tudom. Nem szoktam hetekkel előtte gondolkozni, hogy karácsonyra mit főzzek magamnak. Esetleg még sütök pár cukormentes, IR-barát süteményt, pl. mézeskalácsot. Soha nem voltam az a típus, aki karácsonykor szó szerint halálra zabálja magát, ilyenkor is tisztán étkezem.

2020. dec. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!