Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Vegetáriánusok, nálatok mi...

Vegetáriánusok, nálatok mi szokott lenni a karácsonyi menü? Esetleg halat esztek ilyenkor?

Figyelt kérdés
2020. dec. 4. 15:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%

Nem. Miért ennék???

Vacsora, ami eszembe jut, nem érdekel az ünnepi vacsora.

2020. dec. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Én ilyenkor halat eszek mindig, igen.


Egyszer van egy csalónap nem lesz baj :)


Egészségügyi szempontból vagyok vega azt hozzáteszem.

2020. dec. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%

Aki elvi vagy egészségügyi okokból vegetáriánus, az nem eszik állatot, márpedig a hal az.

Egyébként rengeteg ünnepi jellegü vegetáriánus étel van, bárki tud találni neki megfelelöt.

2020. dec. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

#3 Egy alkalomtól senkinek se lesz baja. Pl én lisztérzékeny vagyok de ritkán mértéket tartva eszem lisztes dolgokat.


Semmi bajom nincs.

2020. dec. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%

Egy alkalomtól is LEHET bajod, attól függ, mennyire érzékeny valaki az adott élelmiszerre.

A te példádra vonstkoztatva, te néha bírsz enni lisztes ételeket, más meg attól is rosszul lesz, ha véletlen lisztpor kerül az ételére, azaz jóformán nem észrevehetö mennyiség is okozhat gondot annak, akinél erös az érzékenység.


Nekem meg elég egy falat húsféleség, söt az is elég, ha állati zsiradék van egy ételben, akármilyen kis mennyiségben, több napi görcsös hasmenés az eredménye. (Akkor is, ha nem tudok arról, hogy került az ételbe ilyesmi). Nekem egyszeri halevés is napokig tartó szenvedés lenne, ezért elkerülöm.

2020. dec. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Úgy látom nem kellett volna a halas részt is odaírnom. E miatt senki nem válaszolt az erdeti kérdésemre.
2020. dec. 4. 19:10
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobbik kislányom mondhatni vega, 9 éves, de 3 éve nem hajlandó húst enni. Megjegyzem, nem voltunk hatással rá, a családban körülötte mindenki húsevő, valamint a vérképe tökéletes, hiányt nem szenved semmiben.

De a halat megeszi (még), így abból szokott enni. Sült lazac, rántott pontyszeletek, halászlének a levét ezeket megeszi.


Zöldséges-sajtos quiche-t, krumplisaláta (ecetes), anyukám zöldséges rétesét és vega hortobágyi palacsintáját is, nagymamám rántott zöldségeket szokott készíteni neki (is), zöldséges fasírt, valamint a gombócos káposztát is megeszi a húsgombóc nélkül.

Készítettem már azt a vega rakottast is, én is olvastam anno ezt a kérdést, ahol valaki belinkelte. [link]

2020. dec. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

Utolsó, én is utáltam mindig is a húst, 3 évesen már elutasítottam. 78-ban voltam 3, senki még csak nem is hallott a környezetemben arról, hogy létezik ilyen, hogy valaki nem eszik húst.

És én is csak felvágottat, meg halat bírtam megenni, azt is csak azért, mert kényszerítettek.

2020. dec. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

3 akváriumom van. A halacska az barát :)


Hogy most karácsonykor mi lesz, lövésem sincs. Amit szeretek:

- Rosolli - a finnek hagymoányos, karácsonyi céklasalátája

- nut roast, azaz dióból és egyéb magokból készült sült, ami az egyben sült fasírthoz hasonlít

- van egy vörösboros, diós gombaragu receptem, ha kapok értelmes gombát, akkor azt csinálom

- [link] (vegán parmezán alternatívával)

2020. dec. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!