Kezdőoldal » Ünnepek » Anyák napja » Miért nem egységes az anyák...

Miért nem egységes az anyák napja és az apák napja a világ minden részén?

Figyelt kérdés

Az édesanyák, illetve az anyaság megünneplése nem annyira új dolog, mint amilyennek elsőre tűnik. Régebben is voltak hasonló jellegű ünnepek, csak azoknak általában vallási vonatkozásaik is voltak. Például az ókori, hellén görögök is megünnepelték Rheát, aki a mitológiájukban az istenségek anyja volt, és ebből jött később, hogy valamilyen szinten az emberi anyaságot is ünnepelték. A kereszténységben is voltak hasonló jellegű ünnepek, amelyek általában Máriához kapcsolódtak (Magyarországon például gyümölcsoltó boldogasszony volt egy ilyen ünnep). De sok más kultúrában, vallásban is jelen volt a témák közelsége miatt kialakult "anyaünnep".


A 20. század elején pont az volt a cél, hogy egy egységes, kimondott, független ünnepet hozzanak létre, amikor az édesanyákat ünneplik. Később ennek mintájára jött létre az apák napja is.


Akkor mégis miért van az, hogy velünk szomszédos országokban is sok helyen más időpontban tartják? Miért nem szabnak meg egy egységes dátumot, amit minden ország elismer a világon? Tekintve, hogy világi ünnep, még az eltérő naptár sem okozhatna gondot, hisz manapság már a világi életben mindenütt a Gergely-naptárat használják. Lehetne olyan, mint mondjuk az újév. Mindenhol ugyanakkor ünneplik.



2022. máj. 1. 16:21
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

#20.

Kínában a vallás és a hagyomány terén a holdnaptárat használják.


A holdújév és a Gergely-újév nem azonos.


Az újév hagyományosan a Gergely-újévre utal.


Kínában ünneplik a Gergely naptár újévét is, a holdújév mellett és a nyugati régiókban a novruz mellett.

2022. máj. 5. 20:46
 22/24 anonim ***** válasza:
55%

"A holdújév és a Gergely-újév nem azonos."

Pontosan. Te mégis úgy teszel mintha mindenkinél a Gergely-újév lenne az elsődleges. Az új év egyáltalán nem ugyanazt jelenti mindenhol, vannak helyek ahol a január 1 az amit maximum csak úgy mellékesen tartanak meg a saját ünnepeik mellett.

2022. máj. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

#22.

Kínában a Gergely-naptárat használják teljes mértékben a hétköznapokban. Egyedül a vallás (taoizmus, buddhizmus, konfucianizmus, manicheizmus, kínai népi vallás, kínai kereszténység) és a kínai tradíciók szempontjából mérvadó.

2022. máj. 5. 22:19
 24/24 anonim ***** válasza:
55%

"Egyedül a vallás (taoizmus, buddhizmus, konfucianizmus, manicheizmus, kínai népi vallás, kínai kereszténység) és a kínai tradíciók szempontjából mérvadó."

Tehát pont a kérdésed szempontjából, és pont azt cáfolja, amit eddig erőltetni próbáltál :)

Na ennyit erről. Ugyanez már a legelső kommentekből is kiderült. Szóval teljesen felesleges volt lefutni ugyanezeket a köröket, hogy újra kiderüljön hogy még mindig ugyanott hibádzik az elképzelésed, mint az egész legelején.

2022. máj. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!