Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » A barátom külföldi szüleinek...

A barátom külföldi szüleinek milyen hungarikumot vihetnék?

Figyelt kérdés

Rajtam kívül nincs kapcsolatuk Magyarországgal. Nem nagy ajándék kéne, csak ha van valami jó ötlet, vinnék nekik valamit, ha már más ország és lehet van valami, ami ránk jellemzőbb.

Van valamilyen ötletetek?


2015. aug. 19. 17:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha isznak, akkor pálinkát vagy valami minőségi magyar bort.

Ha nem, akkor mondjuk vihetsz egy magyar ételeket tartalmazó szakácskönyvet (angol nyelvűt) meg mellé mondjuk pirospaprikát, hátha van kedvük megtanulni egy-egy újabb receptet, amihez fel tudják használni. :D

2015. aug. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Egy minőségi bor.

Vagy hímzett terítő. Akár kicsike, polcravaló.

2015. aug. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:

Én Tokaji Aszút vagy Unicomot vinnék, attól függ, milyen az izlesuk. Általában azért az Aszút mki szereti, szinte lehetetlen melléfogni vele, az unicum meg ugyebár elég fanyar, nem mki van odáig érte.

Anyukának egy doboz rumosmeggy, illetve, ha megoldhato turorudi :)

Esetleg egy üveg akác méz. Én nagyon örülnék neki, finom, és aki nem nagy méz rajongó, annak is bejön, semleges az íze.

2015. aug. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
66%
Vigyél egy nagy szürke marhát
2015. aug. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Tokaji aszút, pálinkát.


Szalámit sok országba nem lehet bevinni, egy legszebben csomagolt paprika meg azért nem olyan nagy durranás.

Nagyobb költségvetés mellett még esetleg porcelánt (Holloházi, Zsolnay, Herendi).


[link]

2015. aug. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Jó magyar házi pálinkát, így meg is ihatjátok a pertut.:D

Mellé hímzett asztalterítőt.

2015. aug. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is pálinkát. ;)
2015. aug. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, minek írja sok ember a pálinkát: majdnem minden országban lehet kapni és semmi esetre sem rosszabb, mint a magyar, sok esetben viszont jobb.
2015. aug. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Sokáig elgondolkodtam a szürkemarhán, de talán nem telitalálat :D 20 alatt vagyok, átlagos költségvetéssel. Igazából az anyukával vagyok inkább jóban, egy kis tálkám már van neki, nem is tudom, hogy kell-e vinni ajándékot, másodjára találkozunk. A paprikára gondoltam én is, és a mákra is, de akkor talán nekem kéne megfozni: D nem óckodom a főzéstől, de nem akarnék valami kis gyenge menüt sem csinálni. A mákért én meg amúgy sem vagyok oda, nem tudnám gubán kívül másnak megcsinálni, ahhoz meg kifli kéne.

A paprikát azt biztosabbnak érzem. Bár lehet elég az a kis tálka az anyukájának, az apa asszem nem nagy ivós. Lehet neki meg a velem egyidős

2015. aug. 19. 19:30
 10/14 A kérdező kommentje:
... öccsének viszek valami jofele csokit, amit úgyis az anya esz meg?! Hát nem tudom :D kicsit hosszú lett, bocsi!
2015. aug. 19. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!