Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Ajándékba adott mobiltelefont,...

Ajándékba adott mobiltelefont, visszakövetelhetek, ha én vettem fel rá a hitelt és a nevemen van?

Figyelt kérdés

2020. jan. 10. 09:31
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
92%

Általános szabály az, hogy ajándékot akkor lehet visszakövetelni, ha a megakadályozott érdemtelenné vált rá. Hogy milyen típusú, értékű ajándékoknál van ez nem tudom.

A hazudott nekem, lehülyézett stb. nem ilyen. Ha gyilkosságért körözik, rád gyújtotta a házad stb. már elég ok.

2020. jan. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
63%
Nem. Ezt már buktad.
2020. jan. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
69%

Igen. Az egyes jól írta, ehhez annyit még: ki vette fel a hitelt? Beelegyeztél? Ha nem, miért nem tudtál róla, hogy az adataidat használják? Miért van a neveden?


Ha az ajándlkozó érdemtelenné vált az ajándékra, az visszakövetelhető. Peres úton.

2020. jan. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
64%
:) zugügyvédek (:
2020. jan. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
93%
Ebben az esetben, ha a mobil a te neveden van, akkor visszakövetelheted, mert papíron a tied, még ha nem is te használod. De ha nem adja vissza, és nem tudsz ráijeszteni, akkor nagy eséllyel nem lesz semmi az ügyből, te közlöd, hogy a tied, ő közli, hogy nekiadtad, 1-1, a rendőr meg vállat von.
2020. jan. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Az nem elég ok, hogy karácsonyra vettem neki és utánna kiderült hogy csal másfél éve?
2020. jan. 10. 11:56
 7/33 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nem, de ügyvédhez kell fordulni.
2020. jan. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
92%

Papírok nálad vannak?

Tudsz a telefonból téglát is csinálni vele.

Amúgy nem kell ügyvéd. Ilyen esetekben már a békéltető testület is jogerős határozatot hozhat.

2020. jan. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
A téglás dolgot nem értem. A sim kártya az övé mert független telefont vettem neki
2020. jan. 10. 15:26
 10/33 anonim ***** válasza:
89%

:) téglát csinálni annyi, hogy a telefont imei alapján letiltják és soha többet nem lesz használható. És ezt nem is lehet visszacsinálni. Tehát annyit fog érni, mint egy tégla. De ez már csak arra jó, hogy csak azért is kárt szenvedjen a másik.


Remélem erre nem kell sort keríteni!


1: beszéljétek meg

2: békéltetőt felkeresni

3: további jogi procedúrák (csak ez már drágább, mint egy telefon)

2020. jan. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!