Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A számok atomokból állnak?...

A számok atomokból állnak? (dedicated to 4k05)

Figyelt kérdés
Van most ez a valamiféle new age butaság, hogy hiába vágjuk a kémiát, az neutronoknál is kisebb részecskéket, mi van az "információ"-val, meg a számokkal? Hát kérem szépen, semmi. A számoknak csak számunkra van jelentésük, egy levél, vagy egy atom számára nem igazán bírnak jelentéssel. Sőt, amíg le nem írjuk őket, nem is léteznek, viszont ha leírtuk őket, akkor se lesz nagyobb jelentésük, mint azelőtt. És létezésük is csak az atomok papíron való helyezkedési formájának köszönhető. Mivel a festékanyagot amivel felvittük a lapra, épp úgy atomok alkotják, ahogy a papírt is. Nemde?
2010. júl. 10. 02:01
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Amúgy feszült vagy? :D
2010. júl. 10. 16:26
 12/40 anonim ***** válasza:
Egyébként bárki kitalálhat új jelet a számoknak. Az általad leírt karaktersorozat is jelenthetné a kettőt, amennyiben egy nagyobb csoport ezen túl következetesen azt használja. Ez nem vicc, de tényleg így van. A számok elméleti fogalmak, a jelük tetszőleges. A római szám II és az arab szám kettő két különböző dolognak látod. Viszont jelzésértéke ugyanaz. Akkor elmehetnénk számrendszerek világába is, például 2-es számrendszerben a kettő 10-val jelölik. A hármas számrendszertől fölfelé meg megmarad 2-nek. Szóval a szám elméleti jelentőségű, egy idegen civilizáció is( amely létezhet, vagy sem, ezt eldönteni nem tudjuk), ugyanúgy kidolgozná a kettő fogalmát, valamilyen módon. A földön is egymástól független népek találták ki a kettő fogalmát, és ez elméleti dolog( az más kérdés, hogy máshogyan jelölték), de ugyanazt jelenti. Tehát feltevésed hibás ezen a ponton.
2010. júl. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
Kedves előző válaszadó! Amit leírtál, az számomra mind nyilvánvaló. És mivel nem az általam előbb megadott karaktersorozat jelenti nekünk a kettőt, ezért nem mindegy milyen az atomok sorrendje. Mivel akkor nem tudod értelmezni, mit akarok leírni, ha nem úgy írom ahogy megszoktad.
2010. júl. 10. 19:14
 14/40 anonim ***** válasza:
Ebben teljességgel igazad van. Viszont nem általánosítasz el attól, amit, írtam. Ha egy nagyobb csoportot nézünk és a nagy csoporton belül egyesek sdfsdfsd-nek jelölik a 2-t, még mások zuzuzuziéi-nek akkor az egészet nézve mind1, hogy a kettőhöz milyen kapcsolódási sorrend társul. Persze az adott csoporton belül, nagyon is nem mind1 ez a sorrend, ahogy mondod és mi is csak 2-őt tekintjük annak, és akkor tényleg nem minden, hogy néz ki ez a szám. De már a számítógép sem atomok formájában írja le a kettőt, hanem elektromos impulzusok sorozatába. Először a 2-nek veszi az ASCII kódját, a 47-et, aztán annak veszi 2-es számrendszerbeli megfelelőjét, és ez az elektromos impulzus-sorozat halad át a processzoron és a többi alaktrészen. Itt már nem atomok állnak be egy adott sorrendre,hanem eletronok haladnak egymás után egy adott sorrendben és időben.
2010. júl. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:
Igen, így van! Ott már elekronok formájában van jelen a 2-es. De szerintem a gépet nem érdekli, és nem is tudja, hogy az amit csinál, az nekünk majd számokat, abból is a kettest fogja jelenteni. :)
2010. júl. 10. 23:39
 16/40 anonim ***** válasza:
Megint csak mondom nem általánosítasz. A számítógép valóban nem tudja, hogy te a kettőt vitted, be, illetve annyit tud, hogy tranzisztorok logikai kapujak a kettőt jelölő számként van nyitva, de felfogni nem tudja, hogy tényleg így van. Viszont valóban csak egy értelmes létforma tudja értelmezni a kettő fogalmát, ergo addig nem létezett, viszont ez nem jelenti azt, hogy amíg nem írtuk le a 2-őt addig nem létezett, hiszen az embernek még korai időszakokban is voltak újai, és egy idő után már meg tudta mutatni, hogy láttam két bölényt. Nos ettől az időtől léteznek számok, de lehetséges, hogy egy másik bolygón már korábban rájött erre egy értelmes lény, azért nem tudhatjuk biztosra, hogy mikor is jöttek létre a számok. A lényeg az, hogy értelmes gondolkodás nélkül nincsenek számok. Később egyre jobban megismertük a számokat és már nem szükséges, mindet leírni, ahogy azt mondták korábban, ahhoz tudjuk, hogy létezik a végtelen mint szám. Tehát nem attól függ, hogyan is írjuk le, hogyan mutatjuk meg, hanem attól, hogy legyen értelem.
2010. júl. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:
Nézd, teljesen igaz amit mondasz szerintem. Épp ezért gondolom úgy, hogy csak az ember számára jelentenek bármit is a számok. Egy atom, vagy egy faág szempontjából semmit. Tehát mint kémiai, vagy fizikai matéria nem léteznek, ugyebár.
2010. júl. 11. 01:03
 18/40 anonim ***** válasza:

tegnap 13:22


"létezés alatt arra gondoltam, hogy fizikailag, materiálisan jelen van e"


Fizikailag jelen vannak, am. a fizika mást se csinál, mint számol. "Materiálisan"? Attól függ, mit értünk "materiálisan"-on, amely szót használni pontos definíció nélkül elég értelmetlen.


Természetesen nincsenek számok úgy, ahogy krumplik vannak: a szám nem megfogható dolog, hanem a mennyiség absztrakciója.


Ugyanakkor minden, ami kézzelfogható valóság (a te kifejezéseddel gondolom a "materiális" valami ilyesmit jelent) rendelkezik tulajdonságokkal, melyek mennyiségiek és minőségiek. Mind a mennyiségi, mind a minőségi tulajdonságok relatívak és relacionálisak. A 2 a természetben úgy jelenik meg, hogy pl. léteznek hatások, amelyek 2-szer olyan erősek, mint egy másik hatás, vagy létezhet egy dolog, ami 2-szer akkora, mint egy másik. Az ember ezt látja, felfogja, gondolkodik róla, és a számviszonyt elnevezi 2-nek.


Természetesen szó sincs arról, hogy amíg az ember nem beszél róla, addig nincs ott a számviszony.

2010. júl. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:

tegnap 15:23


Attól tartok, nem tudod, mivel foglalkozik a filozófia. Ellenkező esetben nem mondanád azt, hogy "melléállhat" a vallásnak, ugyanis mást sem csinálsz, mint filozofálsz.

2010. júl. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:

tegnap 14:03


A filozófusok nem "nagy kérdéseken töprengenek". Az a new age. A filozófiát (a valódit) a nagyközönség nem ismeri, többek között mert nehéz, levezet és bizonyít, nem pedig a kocsmában bölcselkedik nagy kérdésekről.


tegnap 16:05


Ne idegeskedj már. Egy tini fitogtatni akarja az egyik percben azt, hogy mekkora idealista, a következő percben meg azt, hogy mekkora materialista, és ezt teljesen mellre szívod :)))

2010. júl. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!