Csernobil akkor most felrobbant vagy nem?
Nagyon nem kellene összehasonlítani az atombomba robbanását egy reaktormag felrobbanásával és az abban található sugárzó anyagok szétszóródásával!
Egy atombombánál általában nem cél a sugárzás, ott a lökéshullám pusztít. Egy atombombához kb. 60kg urán kell.
Ezzel szemben egy 1GW-os reaktorban naponta kb. 80kg urán használódik el, évente termelődik kb. 30000kg magas radioaktivitású anyag. Ami egy (gőz)robbanásban kikerülhet a környezetbe!
Még mindig úgy tűnik, hogy a bomba a veszélyesebb?
"Ezzel szemben egy 1GW-os reaktorban naponta kb. 80kg urán használódik el, évente termelődik kb. 30000kg magas radioaktivitású anyag. Ami egy (gőz)robbanásban kikerülhet a környezetbe!"
És szerinted az éves termelés egyszerre robban ki? :D
Azt hittem, hogy ettől a sorozattól kinyílik egy csomó ember csipája, erre csak h..lyébbek lettek, mint előtte voltak. Igen, baromira veszélyes egy atomreaktor baleset, de senki se képzeljen már be olyat, hogy felrobban egy reaktorblokk és kipusztul a fél világ.
Teleszórták már a fél bolygót atombombbákkal és milyen meglepő, élünk. Még az atombombával telibeszórt városokban is laknak a mai napig.
#12 Egy reaktor gyakorlatilag 3-4 évig üzemel folyamatosan, szóval az éves adatot szorozd még meg ennyivel, mert ez bizony ott van a reaktorban egyszerre! Amikor kiégnek a fűtőelemek, akkor leállnak az enegriatermeléssel és szépen kicserélik új rudakra a régi kiégetteket. De attól még a kiégett rudak erősen sugároznak! Sőt, jobban mint az újak!
És ha már a légköri atomrobbantásoknál tartunk, akkor áruld már el, miért is született az atomcsend egyezmény? Mekkora volt a '60-as években a radiaktivitás szintje a világon? És mennyi volt a csernobili baleset után?
"Csernobilban 400-szor több radioaktív anyag jutott a szabadba, mint a Hiroshimai atombombából. Az 50-es és 60-as évek bombakísérletei során 100-1000-szer annyi radioaktív anyag jutott a szabadba, mint Csernobilból."
Tehát a hidegháborús bombatesztek 100-1000 csernobili balesetnek feleltek meg. Kihalt az emberiség? Nem, sőt, még Las Vegas sem. Megemelkedett a globális háttérsugárzás szintje? Igen, 7% azaz HÉT százalékkal a természeteshez képest. Ennyit ért 100-1000 Csernobil.
(idézet és adatok a Wikiről)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!