Az atom egyik elektronja ugrik az egyik elektronpályáról a másik kisebb energiaszintű elektronpályára, és a két energiaszint közti energia különbséget egy foton formájában kisugározza. Vagy fordítva, külső foton befogás hatására ugrik magasabb energiaszintű pályára. De ezen ugrásokat leszámítva nem nő vagy csökken az elektron energiája, azaz "az ugrások között nincs fotonkibocsátás"(és elnyelés sem).
2019. márc. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
2/8 Tak válasza:
1-es,ezzel azt mondod,ha kellő ideig és kellő energiával bombázzuk egy elemi anyag atomszerkezetét,akkor az elektron-pálya módosulatok miatt változni fog az elemi anyag,mert változik az atomszerkezete is...
2019. márc. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
3/8 anonim válasza:
Nem mondja azt. elektronok pályacseréje nem jelent új anyagot. Továbbá nem úgy van, hogy simán bombázzuk energiával, minél többel, annál "feljebb" mennek az elektronok. Ilyen változásokat egyfelől speciális módon kell elvégezni, másfelől nem lehet így sem lehet akármeddig. Az elektron nem a külső energiaközlés szerint mozog, sok más tényező is befolyásolja.
2019. márc. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
4/8 anonim válasza:
"Mi ugrik hova?"
A cikkben az előző pár mondat alapján az elektron két állapota közti ugrásról van szó, illetve hogy ha nincs "ugrás" (állapotváltozás), vagyis egy stacionárius állapotban van az elektron, akkor semmit nem tudunk róla. (Mármint itt tart a cikk, aztán később ezt kicsit módosítja.)
2019. márc. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
5/8 A kérdező kommentje:
"Az atom egyik elektronja ugrik az egyik elektronpályáról a másik kisebb energiaszintű elektronpályára, és a két energiaszint közti energia különbséget egy foton formájában kisugározza."
ezt én is tudom, de pont azt írja, hogy nincs fotonkibocsátás, ezért nem tudom miről beszél, de nem erről.
2019. márc. 17. 09:05
6/8 anonim válasza:
Őszintén szólva, nekem ez a cikk nem tűnik teljesen korrektnek. Mármint nagyrészt igen, de azért van benne pár kétséges állítás :(
2019. márc. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
7/8 anonim válasza:
Az energia nemcsak foton formájában távozhat. Ez a megfejtés. Tehát fotonkibocsátás nincs, de lehet más. Vagy még további energiabefogással több elektron rendeződik át egyszerre.
2019. márc. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
8/8 anonim válasza:
"pont azt írja, hogy nincs fotonkibocsátás"
Na jó, ez már szövegértelmezési kérdés. Felvesz energiát és magasabb energiaszintre ugrik, később ezt az energiát leadja. A két esemény között nincs fotonkibocsátás ill. elnyelés, ilyenkor nincs konkrét mérhető információnk az elektronról.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!