Milyen hasonlóságok vannak a biológiai és a számítógépes vírusok között?
Kábé annyi az analógia, hogy a vírus biológiai értelemben és informatikai értelemben is egy halott adat, amíg be nem kerül az életkörnyezetébe, vagyis egy sejtbe illetve futó szoftverbe.
De ez azért elég laza összefüggés.
Az analógia leginkább az, hogy ahogy a biológiai vírus is önreprodukcióra képes, és nagyon sokszor valamilyen nem kívánt hatással van a szervezetre, úgy a számítógépes vírus is sokszor önreprodukcióra képes – lemásolja magát más fájlokba, más számítógépekre, ahol a másolat önálló tevékenysége kezd –, illetve nem kívánt hatásai vannak, pl. reklámokat dob fel, jelszavakat lop el, Bitcoint bányászik, vagy letöröl fájlokat. De még ha nem is csinál semmit, akkor is helyet foglal, processzoridőt, memóriát használ stb…
Kicsit olyan ez, mint az igazi, meg a játékautó. Vannak szembetűnő hasonlóságok, hasonlóan néz ki mindkettő, mindkettőnek van kereke, meg gurul. Csakhogy ha a részleteket megnézzük, akkor teljesen más céljuk, a működésük, a felépítésük. Egy vírus biokémiai folyamatok révén működik, egy számítógépes vírus meg egy ugyanolyan közönséges program, mint a többi, csak emberi aspektusból nézve van különbség a többi programhoz képest.
Az igazi autó építéséhez szükséges tudás 99%-a lényegtelen a játékautó elkészítésénél. Ami tudás meg a játékautó elkészítéséhez, gyártásához kell – és tényleg kell –, annak meg a 99%-a egy igazi autó megtervezésénél, gyártásánál haszontalan, felesleges.
"Leendő IT szakemberként van-e értelme biológiai vírusfejlesztéses vállalkozásban gondolkoznom?"
Ha ezt komolyan gondolod, akkor inkább a búgócsiga üzletbe kellene belevágnod.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!