Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nektek mi az első emléketek?...

Nektek mi az első emléketek? A Tudomány álláspontja tényleg az, hogy 4 éves korunk előttről nem lehetnek emlékeink?

Figyelt kérdés

Több helyen is olvastam ilyesmit...


Én viszont 98-as születésű vagyok, s emlékszem dolgokra az első óvodámból, ahova csak néhány hónapig jártam.

Pl. a tengerimalacokra... Pedig a szüleim nem is tudják, hogy ott tartottak kettőt is, legalábbis ma nem emlékeznek. Szóval nem tőlük hallottam csak... Illetve elég részletes emlék.

De több dologra is emlékszem onnan.


Valamint emlékszem arra is amikor a 911-et mondták rádióban, pedig az 2001-ben történt.

Hofi Géza halálára is emlékszem, igaz akkor már valóban közel jártam a 4-hez.


A legelső emlékem pedig nagyon homályos és nehéz belőni, hogy mikor is történhetett, de valószínüleg még 3 sem voltam.


Nektek mikoriak az első emlékeitek?


Ugye vallójában nem ez a tudományos álláspont?


2019. márc. 3. 17:30
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
65%

Az első 3 év emlékei nagyon nagy részt eltűnnek mindenkinél kb 7 éves korra. Maximum azok maradhatnak meg amikhez nagy emocionális asszociáció tartozik. Ami marad az vagy ilyen, vagy pedig az agyad kreálta illúzió, nem valós emlék. Mindenkinek lehet ilyen, amire úgy érzed tisztán emlékszel.


Ebből nagyon sok tanulmány született, tehát az egy tény, hogy 3 éves korig kb eltűnik minten, ráadásul az az érdekes hogy csak 7-8 éves korban.


A miért a kérdéses, de ez már sok kísérletben alá lett támszatva. Az epizodikus memória érése akkor fejeződik be, és irdatlan sok neuron születik a hippocampusban. Ezek a meglévő hálózatot tönkreteszik, mivel nem tudnak idegsérülés nélkül integrálódni. Ilyenkor a mikroglia is megtisztítja a terepet, szabályosan felzabálja a szükségtelen struktúrákat, szinapszisokat szüretel le.


Evolúciósan nem is volt szükség túlzottan az első 3 év emlékeire, csak a beszédre, motoros memóriára és skillekre amiket nem felejtünk el.


Aztán később már nem születik olyan sok új neuron, de azért felnőtt korban is termelődnek és migrálnak új neuronok. Ezek viszont már gond nélkül tudnak integrálódni, úgy hogy nem teszik tönkre a korábbi struktúrákat az agyban.

2019. márc. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem pont így van megfogalmazva ez a tudományos elmélet, mert való igaz, hogy komplexebb, összetettebb dolgokra csak később tudunk emlékezni, de emlékképek simán lehetnek nagyon pici kortól. Pl én még a bölcsiből is emlékszem pár dologra, pedig akkor még 3 éves sem voltam. Viszont a legkorábbi emlékem pl az, hogy a nagymamám rámcsomózza a pelenkát. 20 hónapos koromtól voltam nappal már szobatiszta, így ez még 2 éves korom előtt történt, anyukám sosem mesélt róla. Úgy derült ki, hogy régi szokásokról beszélgettünk és mondtam, hogy milyen jó, hogy már tépőzáras pelusok vannak, mert mennyire rossz volt mikor csomózták a gyerekekre a pelenkát. Mondta anyum, hogy soha nem voltak csomózós pelenkák, csak nagymamám csomózta rám mindig.
2019. márc. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
95%

#2, Ilyenek nekem is vannak... de inkább nem jelentem biztosan ki, hogy valódi emlékek. Érzések azok reálisak, de könnyen lehet, hogy kicsit későbbi beszélgetés során véletlenül kreálódtak.


Az emberi memória amúgy sem úgy működik mint a merevlemez vagy a RAM. Az agy rengeteg dolgot felépít újra, mikor asszociálunk, amik aztán később megerősödnek akár úgy is, mintha tökéletesen emlékeznénk rá. Kisgyermekkorban pont ez a rendszer fejletlensége még, sok dologról nem tudjuk eldönteni még, hogy valós-e vagy csak fantázia volt.


Deja vu érzés persze simán lehetséges, vagy mint említettem komoly emocionális töltet.

2019. márc. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
97%

Pl én le tudnék írni szinte tökéletesen egy szocreál kórházi ágyat és folyosót egy korábbi kisgyerekkori betegségről... vagy mintha születés után lettem volna.


Ezekről viszont nem tudom már eldönteni, hogy valóság volt-e. Több esetben pl álmok égnek bele a memóriába emocionális kapcsolattal, de úgy hogy szinte már valóság. Könnyen meglehet, hogy később álmodott dologról is szó lehet.

2019. márc. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 hollófernyiges ***** válasza:
49%
Egy elmélet szerint azért tűnnek el a korai emlékek, mert kb 3 éves korban váltasz át képi gondolkodásról nyelvi gondolkodásra.
2019. márc. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
95%
Én szinte semmire nem emlékszem 10 éves korom előtti időszakból
2019. márc. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Talán a legelső emlékem 6 éves koromról van, amikor betörtem a fejem. Aztán 8-9 éves koromig teljes KO, onnantól van még pár emlékem. Viszonylag tiszta emlékeim 11-12 éves korom óta.
2019. márc. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
1960-ban anyám eljött elém, elesett, szánkón húztuk haza. 9 éves voltam.
2019. márc. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsi vagyok ki pontozgatja le a válaszokat... erre a kérdésre nem is lehet rosszul válaszolni kb.


Kíváncsi vagyok pl milyen érvek szólnak az egyik legalaposabban - állatkísérlettel is bizonyított intenzív hippokampális neuron születés és integráció ellen...


Ps.: Ha nem egy ilyen szenny pénzhajhász oldal lenne a GYK, akkor simán fejleszthették volna az utóbbi 10 évben... pl olyan funkcióval, hogy csak akkor pontozhatsz választ, ha bizonyos mennyiségű értelmes választ adtál. Így csak elveszi a kedvet a fogalmazástól az egész és egyszerűbb trollkodni.

2019. márc. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 Tak ***** válasza:
9%

#9-essel egyetértek a lepontozást illetően,kiegészítve annyival,hogy akkor vált okafogyottá a pontozásos rendszer,amikor megszületett a gondolata,mert aki valamilyen témában hibátlan,helyénvaló és logikus választ tud adni,az nem feltétlenül ad helyes választ a sok pontja ellenére más témában.

Így messze elkerüli a pontozásos rendszer az okot,amiért létrehozták.

Valójában okafogyottá vált logikailag a keletkezésekor,de ez nem túl zavaró,ha nem értjük a lényegét.

Továbbá megkerülhető a hitelessége is,ha nem egyetlen felhasználóként vagyok jelen iP címenként.Sokszor látom a helytelen választ alátámasztva és helyeselve a következő válasszal.


Az állatkísérletes játszmák csupán statisztikai adatként sem használhatóak,mert az ember képekben,és ingergazdag eseményekben éli meg az élményeit,amiről ha megmarad,be is tud számolni.

Ez nem valós az állatkísérletes játékokban,az információ nem szerezhető vissza hitelesen.



Az első emlékek nálam pl.bölcsis korból származnak,ízzel,illattal,bőrérzékeléssel,beszéddel,kb.3 perces videóval,ez a leghosszabb,majd ovis emlékekből már sok van.


Nem gondolom hogy kitörlődik az első pár év,viszont azt gondolom,hogy minél többet tanul az ember a suliban,annál kevesebb emléke marad a gyermekkorból,mert kell a hely,nem végtelen a memória.

2019. márc. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!