Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy kell bioszámítógépet...

Hogy kell bioszámítógépet építeni?

Figyelt kérdés

2019. febr. 7. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen értelemben?
2019. febr. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szóval mi a cél? Milyen bioszámítógépet akarsz építeni?


Kevés az infó.

2019. febr. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyszerű.

Az ókorban épült az első ilyen: odaállítottak pár embert, és mindenkinek megmondták, hogy mit csináljon, ha szomszédja ezt vagy azt csinálja.

Igaz, ez számológép volt, de az is számítógép.

2019. febr. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Például az adathordozó fehérjékből álljon (nem feltétlen bit alapú). Vagy a műveleteket végrehajtó CPU is fehérjékből álljanak. Feltéve, hogy van bármi előnye.
2019. febr. 8. 11:36
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy általában számítógépet senki se csinál, mert az semmire se jó.

Számítógépet meghatározott céllal készítünk (gyorsabban végezze a műveletet, mint az ember, ne vesszen el adat, információ). Ezek persze sokfélék lehetnek és kombinálhatók is. Ahhoz, hogy számítógépet (bármilyent) építsünk, ismerni kell az azt felépítő anyagok tulajdonságait, működését, ha reakcióba lép egy másik anyaggal (hatás éri). Különben létrejöhet ugyan valami, azonban nem úgy viselkedik, mint elképzeltük.

Esetünkben például nem árt ismerni a fehérjék pontos viselkedését különféle hatások (ingerek) esetén. Hát többe között erre sem mondhat az emberiség egyelőre igent. Egy konkrét ember, például te, még kevésbé.


Egy alkotás elvégzéséhez meg kell tanulni anak (néha nagyon sokféle) mibenlétét. Anélkül jámbor óhaj marad.

2019. febr. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

DNS adattárolás megoldható lesz hamarosan, redundanciát belevíve. Egy elég stabil rendszer alkotható így.


Aztán neurális interfészek könnyen építhetőek, pl 20000 patkány neurális őssejtet egy tápoldatban lehet nevelgetni, mókás kis hálózatokat alkotnak, dendriteket növesztenek, szinapszisokat csinálnak. Ránőnek egy elektróda mátrixra is, és akkor kommunikálnak is... pl ezt a biochipet rá tudod tenni egy kis járműre, és a szenzorokkal együtt már képes tanulni is, miniagyként vezérli a robotot.

Egy 2006-os cikkben ha jól rémlik repülőgép szimulátort is tudott már vezetni a patkány chip.


Érdekes, de kissé öncélú. Nem adnak ma már túl sok pénzt in vitro chipekre, nekünk egy hasonló biochipes cikket dobtak vissza, hogy sz.r nincs újdonságtartalma.


Az ideki működésről nem tudsz meg semmit, mert az agy nem így működik, ez egy mesterséges háló. Amúgy sok mindenre nem jó, és életben is kell tartani, elég sérülékeny. Egy Tenzor magokon futó neurháló szimuláció sokkal jobb ennél.


Játéknak jó, csak drága.

2019. febr. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%

>> Hogy kell bioszámítógépet építeni? <<

Ez nagyon egyszerű. Megbeszélsz egy lánnyal egy esti randit, majd vársz 9 hónapot amíg elkészül az igazi biológiai számítógép. A finomhangolása és programozása még évtizedekbe fog telleni de a siker garantált. Nem kell semmit tanulnod, nem kell vizsgát tenned hozzá. Évezredek óta így épülnek a programozható bioszámítógépek.

2019. febr. 9. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!