Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Marsra küldött űrhajósok...

A Marsra küldött űrhajósok között mindenki fog érteni mindenhez?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy mit csinálnak, ha az orvos hal meg legelőször, és valakinek fáj a foga, vakbélgyulladása lesz, stb.

2019. febr. 2. 23:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vélhetően nem -viszont jó eséllyel lesznek átfedések. Pl. lehet a szűkös létszám miatt "csak" egy orvos lesz a csapatban, viszont legalább egy embernek lesz egy magas szintű tudása, mondjuk mint egy felcsernek. Erre például remek célpont a csapat biológusa aki ha nem is olyan szinten, mint egy "teljes értékű" orvos de el fogja tudni látni a feladtaot.
2019. febr. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

"mit csinálnak, ha az orvos hal meg legelőször"

Miért halna meg bárki is? Nyilván nem végső stádiumos rákosokat küldenek két év alatt nem igen fog meghalni senki csak úgy. Ha meghalnak jó eséllyel mindannyian egyszerre az űrhajó vagy a marsi telep létfenntartó rendszereinek a meghibásodása miatt.

2019. febr. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam, hogy meghalhatnak, mert a Földön is meghalnak hegymászók, barlangászok, de még sima kirándulók is pl egy balesetben. A Marson meg még levegő sincs, viszont hideg, meg sugárzás az van. Elég ha elesik az egyik ember, kiszakad a szkafandere, és azzal vége is a dalnak.
2019. febr. 3. 00:30
 4/7 anonim ***** válasza:
36%
Mert nyilván olyanra csinálják a szkafandert hogy egy eleséstől kiszakadjon. Te most komolyan ilyen ostoba vagy? A holdon is estek keltek és hányan haltak meg? Ezeket a programokat vagy az adófizetők pénzéből finanszírozzák vagy befektetőkéből, egyik esetben sem jó reklám ha emberek halnak meg, az az adott program végét is jelentheti. Itt most nincs hidegháború meg űrverseny ahol belefér az ilyesmi.
2019. febr. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Pedig most nem a kérdező ostoba.


A hosszútávú Mars küldetés baromira nem életbiztosítás. Ezernyi veszély leselkedik rájuk, és nem ott esélytelen hazahozni egy sérült embert.


Nagyrészt amúgy egy hatalmas irányítóközpont dolgozik mögöttük és adja az utasítást.


Ezek a bolygó legkiválóbb problémamegoldó emberei, kötélidegeik vannak. Szóval lehet 20 perces késéssel, de megkapják az instrukciókat és bizony nagyon sokrétű területekhez kell érteniük.


Az is lehet, hogy valaki gyors kezelésre szorul, pl vakbélműtét, akkor azt az egyik űrhajós fogja elvégezni instrukciók alapján. Ha mondjuk az orvossal problémák lennének.


Persze amint meghal valaki, onnantól előáll valószínűleg a vészterv és a helyzet súlyosságától függően hazaindíthatják az expedíciót - pl ha az orvos meghal.


Tényleg rengeteg kiszámíthatatlan tényező van, amit ott helyben kell megoldani. Az egyik az űrhajósok halála.

2019. febr. 3. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

Sajnos valóban gusztustalan trend lett itt mindenkit leostobázni csípőből. A nem-egyetértést kulturáltabban is elő lehet adni. Főleg, ha még alaptalan is.


Egy marsi túra bizony még nagyon sokáig a legjobb előkészítéssel és műszaki feltételekkel is magas életkockázatú túra lesz.



Ajánlom a következő sorozatot:

[link]


Elég reális a marsi utazás előkészítésének bemutatása.

De megnézhetsz dokumentumműsorokat a NASA jelen űrhajós-felkészítéséről is, mivel természetesen a leendő hajózó személyzet kiválogatása, felkészítése már folyamatban van.

Általánosan minden személyzeti tagnak minimum két szakterületet tudnia kell kezelni, ha nem is mind a kettőt a legmagasabb szinten, de helyettesítésre bárhol, bármiben szükség lehet.


Még egy apró részlet a sorozatból.

Előáll egy olyan műszaki probléma az előkészítésnél, ami a leendő marsi túlélést rizikóssá teszi.

A vezetés innentől le akarja fújni az utat, de a küldetésvezető szembesíti az űrhajósokat a rizikó-százalékkal és megkérdi, ilyen életveszéllyel ki hajlandó mégis felszállni. És bizony bevállalják.


Más okok, körülmények közt a hidegháború korának űrhajósai USA és SzU oldalon is tudták, hogy minimum 30% esély, hogy meghalnak, mégis mentek.

Hogy hol mekkora külső nyomásra, mekkora saját elszánással, az más kérdés.

Ma kényszer nem nagyon van, de veszély igen.

2019. febr. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy háromrészes cikksorozat első része. Nem biztos, hogy pont a kérdésedre válaszol, de szerintem érdekelni fog. Arról szól hogy melyek azok a - jobbára még fejlesztés alatt álló, vagy csak ötlet szintjén létező - technológiák amelyek segíthetnek úrrá lenni az élelmezési és egészségügyi nehézségeken.


[link]

2019. febr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!