Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van olyan aki olvasta már...

Van olyan aki olvasta már Michio Kaku bármely könyvét? Ha igen, melyiket? Illetve melyiket tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
Legfőképp a modern fizika és elméleti fizika érdekel, ezekben a témákban szeretném tudásomat bővíteni.

2019. jan. 10. 17:38
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Michio Kaku nem tudomány, hanem ezotéria.
2019. jan. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az előbbi kijelentésedet mivel tudnád igazolni?

Én úgy tudom hogy fizikus professzorként dolgozik, és a húrelmélet megalkotásában is tevékenyen részt vett, aminek ugyancsak erősen köze van a fizikához.

Ne érts félre, nem kötözködni akarok, érdekel a véleményed, mert ezotériás baromságokat nem nagyon akarok olvasgatni

2019. jan. 10. 19:36
 3/10 anonim ***** válasza:
Túl sokszor volt már itt beugratós ezotéria-propaganda. Aztán még évek múlva is a tudomány rovatban emelgetik ki.
2019. jan. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 dellfil ***** válasza:
52%

"... mert ezotériás baromságokat nem nagyon akarok olvasgatni."

Azért Kaku nem Egely Gyuri szint. Közel sem. Nem áltudomány amit képvisel. Elméleti fizikus, a határterületeket vizsgálja. Így ezért könnyen sci-finek látszódhat amit csinál.


[link]


Jó, tudom, hogy megkapom a magamét a wikipéda miatt. :)

Pl. azt, hogy az (wikipéda) komolytalan, téves, szakmaiatlan, bla, bla, bla...

Lehet, hogy tényleg... De a fenébe is azért ezt nem kellett volna:

1. "Michio Kaku nem tudomány, hanem ezotéria."

2. És az indoklás: "Túl sokszor volt már itt beugratós ezotéria-propaganda. Aztán még évek múlva is a tudomány rovatban emelgetik ki."

Na nézzük az "ezoterikus" Kakut:


[link]


Ez nem ezotéria, hanem a játékosan merész "mi lesz majd ha..." típusú gondolatai egy fizikusnak. Szerintem.

Azután meg egy fizikus által a nagyközönségnek írt könyvek nem egyetemi jegyzetek, és nem is publikációk.

Még ha időnként "meredeknek" tűnnek is azért vannak annyira szakmaiak, hogy nem tekinthetők "ezotériának". Na persze, csak ha mindannyian ugyanazt értjük az "ezotéria" kifejezés alatt.

Mert azt vettem, észre, hogy mostanában sokan könnyen "leezóznak" - (bocs a szóért :D) - mindent, ami kicsit is ismeretlen, vagy nem tetsző valamilyen okból számukra.


dellfil

2019. jan. 11. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Fizikakedvelő ***** válasza:
68%

Kaku szenzációhajhász és hatásvadász. Nem érdemes olvasni. Olyan dolgokról ír könyveket amelyek még igencsak messze vannak,s még egyáltalán nem biztos,hogy lehetséges lesz majd stb.

Van egy zseniális fizikus,úgy hívják Dávid Gyula. Bár könyvet nem írt de rengeteg szakmai szempontból is teljesen megfelelő,hatásvadászattól mentes ismeretterjesztő előadást tart és vannak fenn kíváló videók a neten.

S akkor egy Dávid Gyula idézet:

"Kakut ne! Akkor is hazudik,amikor odafigyel,amikor meg nem figyel oda,akkor pláne."

2019. jan. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 gromo ***** válasza:
71%

Három könyvét olvastam eddig:

1. A lehetetlen fizikája

2. Hipertér.

3. Párhuzamos világok


Nem vagyok fizikus, így ez irányú szakmai véleményt nem tudok mondani róla. De talán nem is szükséges, hiszen laikusoknak szóló, ismeretterjesztő művekről van szó. Mindhárom érdekes volt, sok mindent megmagyarázott, sok mindent nem, és sok mindent nem is értettem belőle. Ezen nincs mit csodálni, hiszen az elméleti fizika már alapszinten is olyan matematikai ismereteket kíván, amivel én nem rendelkezem, de gondolom ezzel nem vagyok egyedül.

Nagyon nehéz dolga van íróként. Gondoljunk bele mit is próbál megvalósítani : a matematika nyelvén leírható fizikai elméleteket próbálja meg hétköznapi szóhasználattal elmagyarázni olyan embereknek ( mint én is ) akinek a matematikai tudása kimerül a másodfokú egyenlet megoldásával és a trigonometriával, illetve a fizikai tudása megrekedt a tanított klasszikus fizikai alapelveken.

Nem tankönyvek ezek, hanem ismeretterjesző művek. Az a feladatuk, hogy a laikusok elé tárják azt, hogy a fizika hol tart ma már, hová tarthat a jövőben, milyen bonyolult is lehet a világunk, s hogy a - komoly - tudósok előtt milyen kihívások állnak. Hogy ehhez a képzeletét is segítségül hívja ? Nem gondolom hibának, sőt, ettől lesz érdekes a műve. Ha felkelti egy fiatalnak az érdeklődését az adott téma iránt, s ezáltal az már tudományos módon a megfelelő módszerrel, megfelelő egyetemi oktatással belemerül, akkor azt hiszem elérte a célját (most a profitot mint célt, hagyjuk).

Nyilván aki jobban ért hozzá, mert teszem azt, profi kvantumfizikus, az megláthatja a hibákat benne, hozzá tudna tenni ezt - azt, beletenne még egy két matematikai egyenletet, mely szerinte jobban megmagyarázná az adott témát, de ezzel előbb - utóbb olyan szintűvé tenné az adott könyvet, hogy a szakembereken kívül más nem értené.

Szélhámos lenne ? Nem tudom megítélni, de nem hiszem hogy egy Egely György szintű szélhámos a New York City College professzora lenne, nem hiszem, hogy Princetonban és a New Yorki Egyetemen vendégprofként funkcionálhatna, vagy több egyetemi tankönyv szerzője, társszerzője lehetne. Tudományos showman ? Igen, de mint pl. Hawking esetében is láthattuk, ez összeférhet komoly tudományos tevékenységgel.

Szóval : olvasd el nyugodtan a könyveit, döntsd el te magad, hogy mennyire tartod hasznosnak, kapj kedvet a fizikához, elméleti fizikához tőle, s lépj benne magasabb szintre. De ha csak az az üzenete eljut hozzád, hogy a világ bonyolultabb és érdekesebb lehet mint gondoljuk, akkor már megérte elolvasni. Sok sikert.

2019. jan. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 dq ***** válasza:

Nem olvastam Kakut, csak belelapoztam néha.

Gyors keresés után leginkább a Hipertért (1994) ajánlják elsőnek tőle.


Azt nem kell komolyan venni, hogy Dávid nem rajong érte, és ettől ezotéria lenne.


.. mi alapján választottad épp őt? Rengeteg más van "modern fizika és elméleti fizika" témakörben. Csak úgy roskadoznak a polcok és a merevlemezek a könyvesboltokban és könyvtárakban.

2019. jan. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Fizikakedvelő ***** válasza:
Nem ezotéria de kegyetlenül túlzó és hatásvadász. Szerintem nem állja meg a helyét. Helyette olvashatnál Feynmant.
2019. jan. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 dq ***** válasza:
Nagyon megalapozott vélemény lehet -.-
2019. jan. 16. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Fizikakedvelő ***** válasza:
100%

Az is. De most komolyan,attól lesz valami komoly ismeretterjesztő mű,ha telerakod általunk még nem ismert meredek dolgokkal,meg éppenhogy lehetőségekkel?

NEM. Az első válaszoló azért mondta,hogy ezotéria mert módszerében hasonlít rá(PEDIG NEM AZ). Kinyitja az átlag ember (fizikus/érdeklődő mérnök kizárva) s azt látja,hogy sokdimenziós térről,paranormális jelenségek "igazzá válásáról" beszél mint a modern fizika vívmányairól. Pedit ugye a húrelmélet MARHÁRA nincsen alátámasztva,egyenlőre inkább egy korrekt modell lenne. Olvashatnál Leonard Susskindot,persze az nem olyan könnyed,abban azért van matek. De tényleg FEYNMAN! Kegyetlenül jókat írhatott. Vagy Wigner Jenő:Szimmetriák és reflexiók. Vagy HAWKING. Esetleg Dávid Gyula előadások,van olyan előadása ami pont a "többdikenzionalitásról" szól,de nem Kaku-módon.

2019. jan. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!