Előidézhető térhurok?
Az időhurok feltétlenül együtt járna térhurokkal?
Egy foton vagy elektron egész véletlenül nem téridőhurok? (csak sejtéseim vannak)
A tér és idő nem kezelhető külön. Ha az egyik torzul, a másik is.
Még mindig nem tudom, mi volt a baj az első kommentemmel.
#12:
Például olyan, mintha azt mondanád, hogy dobjuk ki a termodinamikát úgy ahogy van, mert ha létezne zárt rendszer, akkor az definíció szerint egy külön univerzum lenne.
Miért ne lehetne egy térhurok* egy dobozban, amelyiket beállítasz, becsuksz, majd x idő után kinyitsz és megnézel hogy hova fejlődött? Pontosan ugyanúgy, ahogy gázoknál.
* nekem még mindig fogalmam sincsen, hogy ez alatt ki mit ért.
"Például olyan, mintha azt mondanád, hogy dobjuk ki a termodinamikát úgy ahogy van, mert ha létezne zárt rendszer, akkor az definíció szerint egy külön univerzum lenne."
Gyakorlatilag éppen ez volt a lényeg, ha az a térhurok vagy minek nevezzük, az, ha zárt, egy külön univerzumnak minősíthető. Még ha ebből is vált le.
Miért kéne ehhez kidobni a termodinamikát?
Persze annak a szempontjából is külön rendszer lenne egy ilyen zárt rendszer.
Eléggé definíció-függő itt tényleg a "hurok" szó.
Tudni kéne, mit akarunk érteni alatta.
Teljesen elkülönülő rendszerre nem igazán jó. Ha meg tényleg olyan, mint egy hurok, ki- és bejárattal a "normál" téridőre, csak van egy saját belső köre is, akkor NEM zárt rendszer, nem is tudom, minek lehet nevezni.
"A mi téridőnk 4 dimenziós, ebből hármat térnek, egyet időnek érzékelünk. Azt hogy melyik lesz az idő, az azt határozza meg, hogy merre és milyen sebességgel haladunk."
Részben igaz, de csak részben.
Az idő sok szempontból kezelhető a térdimenziókhoz hasonlóan és a rel. elmélet is használja így, de ettől függetlenül a tér és idő mint dimenzió nem azonos.
Már csak az idődimenzió irányultsága miatt is (amit vagy az entrópia okoz, vagy nem).
#17:
Pontosan ugyanannyira része az univerzumunknak, mint egy zárt tartályban levő cucc.
Nem tudom, mire akartál kilukadni azzal, hogy nem része az univerzumunknak, xar ügy.
Nyilván a robbanómotoros kérdésre is ezzel válaszolsz (?)
Az időhurok számomra felvet egy paradoxont. Ha ugyanis zárt, akkor minden lefutással ugyanaz történik vele. Ez elvileg egyúttal a létezésének feltétele is, különben nem lenne hurok. Tehát belső erőből nem képes kilépni a zártságból. Ha viszont külső erő hatására kilépne, akkor az egyik lefutással már más történik, ugyanazon időben. Egyazon térben és időben pedig nemigazán tud két eltérő dolog történni.
Ha tehát létezik, akkor abba mi vitte bele, milyen végállapot lehetett, ami ugyanazt az eredményt adta, mint ami belevitte, milyen elzárt környezetben van, ahol biztosan nincs kitéve semmiféle külső hatásnak, mi van az időhurok utáni időben az adott térrészben?
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!