Fűtőérték számolásnál miért negatív előjelű a hamu és oxigén komponensek fűtőértéke?
A kérdés szerintem egy kicsit csesznye. ugyanis az égéstermék és az oxigén önmagában nem éghető, így neki NINCS fűtőértéke.
Kérem a kérdezőt, fejtse ki , milyen összefüggésre gondol, mert én az energiaiparban és a vegyészetben eltöltött jónéhány év alatt nem találkoztam a "hamu és oxigén komponensek fűtőértékével" mert az nem éghető, így az zérus.
egy dolgozat megoldásában láttam a negatív értéket, itt látható a BME honlapján, az utolsó 10-es feladat táblázatában az oxigén fűtőértéke, és azt ki is vonja a tüzelőanyag teljes fűtőértékéből. Akkor ez nem jó így?
ftp://ftp.energia.bme.hu/pub/Energia_es_Kornyezet_BEMGEENAEK7_BMEGEENAKM1/ZH_megoldasok/1_Nzh_AEK7_megoldas.pdf
A hamut itt nem veszi negatív fűtőértéknek. Konkrétan nullának veszi. Természetesen a hamu által elhurcolt energiával számol.
Az oxigénnél nem szokás fűtőértékről beszélni, hiszen az nem az éghető anyag, hanem az oxidálószer.
Talán az égés beindítási hőigénye miatt került be?
Kedves Wadmalac!
Nem, nem hiba és nem előírás.
A szén analízisében a meddőben (pl karbonátokban) vegyileg kötött és muszájból ott lévő anyagokból az oxigén felszabadulásához (az illető anyag képződéshőjének negatív értéke, Hess tétel, csak visszafelé) szükséges energia.
Bizony, ha az ember szénnel tüzel, a szénben lévő karbonátos, hidrogénkarbonátos meddő bomláshőjét figyelembe kell venni, és ezt a feladat az erre mértékadó anyagnál, az oxigénnél veszi figyelembe.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!