Ha jelentősen nőne a levegő oxigéntartalma, mert minden ember ültetne 1 fát, annak lenne valami negatív hatása a Földre vagy az élőlényekre?
Igen: a tömény oxigén méreg.
De ehhez tényleg jelentősen nőni kéne a szintnek. Ha minden ember ültet egy fát, az ehhez édeskevés.
Jelenleg kábé milliószor annyi fa él a Földön, mint amennyi ember. Tehát ha mindenki ültetne egy fát, akkor várhatóan kábé a légkör jelenlegi oxigéntartalmának egymilliomod részével növekedne az oxigénmennyiség. * Szerintem ez nem sokat változtatna a dolgok állásán.
Persze, ha valóban minden ember ültetne egy fát, az annak lehetne a jelképe, hogy az emberiség kezd megérni arra, hogy aktívan is tegyen valamit a környezetünk megóvásáért, életterünk jobbá tételéért. Ez viszont már nem elhanyagolható mértékben növelné az emberiség összetartását egy közös és nemes cél megvalósítása kezdetének érdekében.
(* Ez abban az esetben lenne igaz, ha a légkör oxigénmennyiségéért kizárólag a fák lennének a felelősek. Azonban a bolygónkon élő fűfélék összességében lényegesen nagyobb mértékű oxigénkibocsátást produkálnak, mint a fák, tehát még az egymilliomod résznél is lényegesen kisebb mértékű lenne az oxigénszint növekedése, ha mindenki egy fát ültetne.)
Utolsó: a mondatodnak csak az első fele igaz, ugyanis a legtöbb oxigént a hideg vízben élő planktonok termelik.
A fa (és a többi növény) is pont annyi oxigént termel, mint amennyi szenet a szervezetébe beépít. Éjjel tényleg oxigént fogyaszt, de sokkal kevesebbet, mint amennyit nappal termel - ha közben növekszik is.
Erre semmi szükség nem lenne, mert a folyamat magától is végbemegy:
Ha a légkörben nő a CO2 mennyisége, az kedvez a növényeknek, több növény jön létre, azok több oxigént termelnek, így végül visszaáll a normál egyensúly.
Többek közt ezért is hülyeség a CO2 kibocsátás és a globális felmelegedés miatt aggódni. Sokkal erősebb a természet annál, hogy mi emberek tönkretegyük. És sokkal nagyobb kataklizmákat is átvészelt már, mint amiket mi okozunk.
Az egyensúly mindig beáll, és az új egyensúly valakinek mindig jó, másoknak meg rossz. De az már nem a természet problémája.
Vagyok annyira önző, hogy első sorban az emberek (saját) szemszögemből ítéljem meg, hogy mi a jó és mi nem :D Ezzel mások is így vannak, max. nem mondják ki így mindannyian.
Nem vagyok hozzáértő, így nem igazán értem ezt a "magától lesz termény" elméletet. Rengeteg kölcsönhatás megy végbe a különböző szereplők között, így az, hogy kinek mi számít egyensúlynak az elég relatív nem?
Az nem világos, hogy vetés nélkül hogyan lesz több OXIGÉNT bocsájtó növény (leszámítva a terményekről lehulló vetőmagokat és egyéb tápanyagokat). Hogy lesz vetés nélkül több termény?
Egyébként köszi a válaszokat. Jó látni, hogy nem csak a "rövid a kukim és szűz" témában lehet eszmecserét folytatni.
"Az nem világos, hogy vetés nélkül hogyan lesz több OXIGÉNT bocsájtó növény"
Úgy, ahogy pár milliárd éve van. Nem feltétlenül kell hozzá vetni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!