Ha jelentősen nőne a levegő oxigéntartalma, mert minden ember ültetne 1 fát, annak lenne valami negatív hatása a Földre vagy az élőlényekre?
Nem egészen értem, mi amortizálódna, és mik a Föld erőforrásai. És ha 4 milliárd év alatt nem amortizálódtak, akkor az alatt a pár száz év alatt, amióta az ember bármilyen mérhető hatást ki tud fejteni, miért amortizálódtak volna.
Ilyen szempontból a Föld egy zárt rendszer, semmilyen elemből nem lesz rajta se több, se kevesebb, mint volt. Energiaforrásnak pedig ott van a Nap, ahogy ott lesz még egy ideig.
Nem kell a saját jelentőségünket túlbecsülni.
A Föld pusztulása elméletek mindig arról szólnak, hogy jön egy meteorit vagy történik egy pólusváltozás és kéregmozgás miatt lesz probléma, összeroppan a Föld.. meg hasonlók. Esetleg egy kis hideg-meleg véglet...
Nem feltétlenül kell, hogy a Földdel történjen valami. Elég lenne ha a Nap elveszítené funkcióját. Mit gondolsz erről?
Mivel a megújuló energiaforrások közül a szél és a vízenergia miatt panaszkodnak a természetvédők (a halak és a madarak biztonsága), ezért az ismertebbek közül a napenergia és a geotermikus energia maradt. Az egyik a napfényből, a másik (talán) a termálvízből termel áramot.
Én igazából az atommagfúziós erőműveket várom, amik a mai atomerőművekkel ellentétben nem egy nehezebb anyagból csinál könnyebbet, hanem egy kisebből (pl. Hidrogén) egy nehezebbet (pl. Hélium). Nem termel sugárzó anyagot, de rengeteg energiát viszont igen. Csak hűteni kell vízzel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!