Hallottam hogy a Stonehenge törésvonalra épült. Hogyan mérték ki pár ezer éve ezt? Mekkora egy törésvonal? 2 méteres sáv vagy 2 km-es?
IS szabvány alapján került oda (Így Sikerült).
Fogalmuk sem volt akkoriban nem hogy a törésvonalakről, de még a kőzetlemezekről sem.
Van olyan törésvonal, mai a felszínen is látszik, de ez éppen nem olyan.
Ez itt speciel tűrhetően látszik:
A kőzetlemezek törésvonala nem egy éles vágás, hanem többnyire össze, vissza van gyűrődve, jórészt egymás fölé, alácsúszva.
Szeizmográfokkal és más műszerekkel meglehet határozni, hol húzódnak, mert a rezgéshullámok megtörnek, másképpen haladnak át a törésvonalon.
Pár ezer éve nem mérték, nem is tudták, hogy lehetne.
A törésvonalat legjobb Izlandon tanulmányozni, ott kiválóan látszik, turistaattrakció. A Reykjavíktől északkeletre lévő a híresebb, itt tartották az első "országgyűlést több, mint ezer éve. Mégpedig azért, mert egy akkora hasadék, amelyben az egyébként szeles Izlandon kiválóan alkalmas volt nagyobb többek befogadására és a falak jól árnyékolták a szelet.
A másik Keflavik mellett van, jól kivehető hosszabb szakaszon, egyes helyeken 1-2 m mély és 2-3 m széles, másutt kicsit szélesebb és sokkal mélyebb (itt bazaltfal).
A föld kőzetlemezeinek találkozása mentén találhatók a törésvonalak, néhol markánsan látszik, másutt nem. A kőzetlemezek egymáshoz képest történő mozgásától függ, amely évente pár cm-től 1-2 méterig terjedhet.
"Könnyen kapcsolodhat valamilyen jelenséghez ami a törésvonalhoz kapcsolodik."
Jogos. Pl. geotermikus források. Nem tudom, Stonehenge közelében van-e ilyen.
Esetleg az állatok viselkedésére kiható mágneses jelenségek, infra- vagy ultrahangok, aminek misztikus okot tulajdonítottak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!