Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez véletlen? (Kérdésed túl...

Ez véletlen? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Valamilyen filmben láttam, hogy a Stonehenge kő körei méretarányosan ráillenek a naprendszerünkre. Nem igazán akartam elhinni, úgyhogy leszedtem egy képet a követ elrendezéséről, meg egyet a bolygókéról, természetesen mindkettőt méretarányosan. Kivágtam a stonehenge-et majd ráillesztettem a naprendszer képére, és valóban egyeznek a körök, sőt olyan módon, hogy a kisebb kövek bolygóknak felelnek meg, a nagyobbak pedig az aszteroidaövezetnek. Mindez véletlen vagy direkt épült így? Ha direkt hogy lehettek ennyire pontos ismereteik a kőkorben? Íme a kép:


[link]



2011. dec. 3. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Aha persze, véletlen, mint a földi élet keletkezése...

A régiek tudtak valamit, de hogy honnan,arra lehet, hogy nem jövünk rá már soha.

2011. dec. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez a kép nem méretarányos. Az Uránusznak 30* olyan messze kéne lennie a Naptól, mint a Földnek. Szóval itt bukik az egész.
2011. dec. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2.!


Feltöltenél egy ugyan-ilyen képet csak méretarányosan, és kitennéd a linket?

2011. dec. 3. 17:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Érdekes, én sosem hittem az ilyenekben, bár amint többet tudok meg a tudományokról, annál inkább kevésbé szilárd az álláspontom.
2011. dec. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Nem kell komplett Naprendszer modellt mutatnom, hogy bebizonyítsam, az általad szemléltetett hibás:

A Szaturnusz távolsága a Naptól 10Cse, míg az Uránuszé 30Cse. (Ez gyengébbek kedvéért azt jelenti, hogy az Uránusz 3* olyan távol van a Naptól, mint a Szaturnusz. Nos az általad szemléltetett ábrán max 1,25* akkora a távolság. Ha utánanézel a neten, rájöhetsz, hogy nem található méretarányos modell a Naprendszerről, mivel az egész annyira ritka, hogy nem lenne értelme. Íme, hogy a Föld legközelebbi szomszédja is mekkora távolságra van tőle: [link]

2011. dec. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
2.! Én nem bizonygatást várok, elhiszem hogy rossz a rajz. Azért kértem h mutass te képet a bolygók méretarányos elhelyezkedéséről, mert jobban értesz hozzá. Kérdésem, hogy akkor nincs olyan méretarányosan kicsinyített rajz, amin a bolygók méretarányosan helyezkednek el egymástól? Gondolom le lehet kicsinyíteni akkorára, hogy egy képre ráférjen az összes, de mégis arányosan megmaradjanak a távolságok...
2011. dec. 3. 19:12
 7/8 zeronibble ***** válasza:
100%

Ezt nem vagyok köteles elfogadni és feldolgozni.

[link]

Első találatból idézet:

Mini Naprendszer


A Naprendszer viszonylagos méreteinek áttekintéséhez a legjobb módszer az, ha egy erősen kicsinyített modellt képzelünk el. Kicsinyítsük képzeletben ötmilliárdod részére a Naprendszert. Ez azt jelenti, hogy a modell 20 centimétere 1000000 kilométerrel lesz egyenlő a világban.


Ebben a modellben a Nap akkora lesz mint egy futball labda, nagyjából 30 cm átmérőjű gömb. A Föld akkorának tűnik mint egy borsszem, s mintegy 30 méterre kering a mini-Nap körül.


A Föld pályáján belül kering a Vénusz és a Merkúr, amelyek közül az első ugyancsak borsszem méretű, míg az utóbbi csak akkora mint egy mustármag. E két kis golyóbis 12 illetve 21 méterre kering a futball labdától. A Mars amely nem sokkal nagyobb a Merkúrnál, majdnem 50 méterre kering a modellbeli Naptól.


A legnagyobb bolygó, a Jupiter akkorának tűnik mint egy golflabda (kb. 3 cm átmérőjű), és jó 150 méterre helyezkedik el a futball labdától. A Szaturnusz akkora mint egy jókora cseresznye, híres gyűrűjével 300 méterre van a Naptól. A megtermett borsószemhez hasonló Uránusz és Neptunusz 600 illetve 900 méterre keringenek a középponttól.


Végül a Plútó (amely már csak kisbolygó) ugyancsak mustármag méretű 1,2 kilométerre esik a Naptól. Ne feledkezzünk meg a kisbolygókról sem, amelyekből sok ezernyi kering a Mars és a Jupiter pályája között, mint megannyi porszem. A Hold amely egy újabb mustármagocska, csupán fél arasznyi sugarú pályán kering a Föld körül.


Amikor erre a modellre, a központi labda körül aránytalanul nagy távolságokban keringő piciny golyócskákra tekintünk, önkéntelenül is felmerül bennünk a gondolat, milyen üres is a bolygórendszer. Ezek a távolságok tényleg óriásiak, de a Nap és más csillagok közöttiek még sokkal hatalmasabbak. Ha a modellünkön fel akarjuk tüntetni a legközelebbi fényes csillagot (amely egyébként az Alfa Centauri kettőscsillag, és a Proxima Centauri vörös törpe csillag), az körülbelül 8000 km távolságban lenne.

2011. dec. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ha hiszed, ha nem, régen olyan tudás közvetlen közelében volt az emberiség, ami nagyon sokáig boldogságot és békét adott volna, ha kicsit jobban odafigyelünk. Nyilván akkori tudományos tapasztalatok kis maradványa ez.
2011. dec. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!