Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Higgs Bozon valójában a dharma?

A Higgs Bozon valójában a dharma?

Figyelt kérdés

[link]


" dharma az indiai hitvilágban (hinduizmus) az az egyetemes törvény, amely minden hatás mélyén rejlik, mindent átható létezésével fenntartja a mindenség örökkévalóságát, működését, és minden létező entitást meghatároz. "



"A dharma vagy dhamma (kis kezdőbetűvel) alkotóelem, jelenség, (tudat)tartam, a valóságot felépítő elem, főleg az Abhidharmában"


2018. szept. 5. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Nem, mivel ez csak a tömeget adja. Azt sem egyedül, hanem akkor, ha nagy számban mezővé áll össze.
2018. szept. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 dq ***** válasza:
86%
Én nem látom hogy a dharma definíciójának hogy felelne meg. Viszont a fizika lehet hogy dharma.
2018. szept. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem. Mélyedj el jobban a legelső mondatodban: "egyetemes törvény". A Higgs Bozon nem törvény hanem egy részecske, azok közül is csak egy, bár nem elhanyagolható. És mível részecske (azaz ha folytatjuk a hinduizmus boncolgatását) minden megtestesült fizikailag "megfogható" dologra hat a dharma. Miután "megfogták" a Higgs Bozont, megfigyelték létező fizikai valaminek kell tekinteni, így arra is hat a dharma (azaz a törvény), ezért nem lehet maga a törvény, hiszen akkor önellentmondásra jutnánk. Esetleg egy elem lehet, amely segít az anyagi világba leszálláshoz. Ld. pl.: [link] és még jó pár forrás.

Illetve ez még érdekes lehet: [link]


"- Gyűjtsed össze egyetlen gyújtópontba erőid teljességét!


Brahmá magába mélyedt, minden gondolatát erre az egy feladatra irányozta, és lassan elérte az összeszedettség legmagasabb fokát. Határtalan erő töltötte el, s a tudata is mérhetetlenné tágult, értelme vakítóvá világosult. Ezt mind akarattá fogta össze, és teremteni kezdett. Megosztotta az Ákását, az ősanyagot, a benne áradó mozgás erejét határozott célra irányította. Örvénylés kavarta meg az ősanyagot. Létrejöttek a világok, a világok bonyolult rendszerei s a rendszerek körei; a betölthetetlen térben és az idő határtalanságában. Így született a Három Világ.


Az egyetemes anyag legfinomabb rezgéséből létesült a felső kör, a szellemi réteg; a középső kör átmenet volt a finom rezgésű és a sűrűsödöttebb anyag síkjai között; az alsó körben pedig az anyag legsűrűbb, ütköző, nehézkedő rezgései bontakoztak szét megszámolhatatlan alakzattá. " inkább ebbe a történetbe tudnám berakni a Higgs Bozont, ha már be akarjuk tenni ebbe az egészbe.

2018. szept. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Miért kell a vallást keverni a tudománnyal?


Az ég világon semmi köze nincs a kettőnek egymáshoz...

2018. szept. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező, nem, nem az. A Higgs-bozon az Higgs-bozon, a dharma meg dharma. Az egyik egy olyan - egyelőre hipotetikus - dolog, ami a Standard-modell szerint a tömeget adja a részecskéknek, a másik pedig egy évezredek alatt, többnyire száj- és egyéb hagyomány útján továbbadott filozófia. Kábé annyi a különbség köztük, mint egy elektromos kemence és Beethoven 4. szimfóniája között.


Persze, ha nagyon megfeszül az ember, akkor bele lehet magyarázni egyiket a másikba, minél kevesebbet tudsz egyikről vagy a másikról (pláne ha mindkettőről), annál többet. De ettől még két teljesen különböző dolog, a világon semmi közük egymáshoz.

2018. szept. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké, de néha eléggé fura ez az egész.
2018. szept. 6. 12:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!