Egy tanult tulajdonságot átörökíthetünk-e a
gyermekeinknek?
Figyelt kérdés
Azért kérdezem itt, mert sehol nem találtam konkrét választ erre vagyis arra, hogy egy tanult, az élet során szerzett tulajdonságot, meddig kell bírtokoljak ahhoz, hogy átadjam a gének által a gyermekeimnek. Példaként a testépítést nézve, ha természetesen edz valaki és magára szed 20 kg izmot az évek során, de amúgy eredetileg vékony alkatú volt, akkor azt átadja az utódainak, vagy csak a hajlamot, hogy ők is elkezdjenek edzeni a maguk során, de amúgy az eredeti fizikumot fogják örökölni amivel ő is született, vagyis felét az övének és felét a párjának.
A darázsnak a génjeiben van a képessége - amit pedig te tanulsz, az 99% nem megy át.
Ezt a maradék 1%-ot keresik most a tudósok, hogy mikor megy át mégis.
...és ilyenkor NEM a génekben megy át, ezért is nehéz megtalálni.
2018. szept. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
22/26 dq válasza:
A darazsak, de még a bacitelepek is tanulnak.
Miből gondolod, hogy az ember csak és kizárólag az agyával lenne képes tanulni?
Miért ne fejlődhetne mondjuk sakkozás közben valami készség nem az agyadban, amely segít a sakkozásban, és örökíthető is (mint egy darázs vagy egy bacitelep örökíti a szerzett készségeit).
2018. szept. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
23/26 A kérdező kommentje:
22# ELfogadom, hogy igazad lehet, de a sakkozással kapcsolatosan van valmi konkrét példád, mi az ami nem agyi, fejlődhetne és át is lehet adni, mert azért nagyrészt elméleti készségen múlik ez a játék.
2018. szept. 9. 13:39
24/26 A kérdező kommentje:
Tehát az van akkor, hogy egy egyén ha nagyon tehetséges akkor könnyebben talál egy neki megfelelő tehetséges párt akivel létrehozhat utódokat és ehhez nem kell átadja azt amit megtanult, mert az ő génjei meg a párja génjei már alapból előidézik azt, hogy az utódok tehetségesebbek lesznek mint a többiek, így hamarabb rájönnek hol található élelem vagy mikor kell elmenekülni egy adott helyről stb. Ezeknek köszönhetően ők is sikeresebben lesznek és a maguk során párosodnak továbbadva a géneket. Persze itt nmég képbe jön a génmutáció ami segíthet megugrani hatalmas evoluciós távolságokat a fejlődésben, de nagyrészt akkor így van az öröklődés.
2018. szept. 9. 14:00
25/26 anonim válasza:
Nem egészen így van, mivel génpárok vannak, amiknél egy csomó esetben létezik domináns és recesszív gén, vagyis tök mindegy az adott személy intelligenciájának, hogy a recesszíven meghúzódó gén hozzátenne e, vagy levenne az intelligenciájához(ból), mert az nem válik dominánssá.
Örökíteni viszont örökítheti a bizonyos szempontból előnyös, vagy előnytelen tulajdonságot is.
2018. szept. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
26/26 anonim válasza:
Hogy a büdös francba ne? Metilációs mintázat. Másik az, hogy életmódunk, környezetünk, élőhelyünk befolyással bír az expressziós mintázatunkra is, csak ez még nem eleget kutatott téma, és rávágják sokan, hogy nincs, mint anno a "hulladék-DNS" nevű kifejezést, a nem expresszálódó genomszakaszokra.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!