Ha a jövőben az időjárásban ilyen aszályhullámok várhatók, akkor mezőgazdaságilag a több öntözés vagy a GMO bevezezése lenne-e a jobb?
Ha a bolygón ilyen aszályhullámok várhatók a jövőben, akkor mezőgazdaságilag a nagyobb területen való öntözés vagy a GMO bevezezése lenne-e a jobb?
Az öntözésnél ugye az édesvíz kivétele nem lenne kis mértékű.
A Gmo meg erős EU-s vita tárgya. Bár a termésrekordokaz szinte a Gmo tartja.
A GM bevezetése elkerülhetetlen. Inkább a szabályozást kell átalakítani, amely szerint különválasztjuk pl a tényleg káros transzgén (toxintermelő) GM növényeket, a tökéletesített, vagy feltételezhetően ártalmatlan de hasznos fejlesztéseket tartalmazó növényektől (Aszálytűrés, erősebb melegtűrés stb)
Teljesen más szabályozás kell, és szigorúan szakmai alapon, nem a politikusok belepofázása alapján.
Ennek hála lett most épp valamelyik országban (vagy EU-ban?) szigorú GM szabályozás... bezzeg a rádioaktivitással létrehozott véletlenszerű mutációs "nemesítés" engedélyezett. Baromság...
Jogos. Túl van zrikálva ez a GMO-pánik.
A radioaktivitással gyorsított nemesítés semmivel sem veszélyesebb (egyébként semmi visszamaradó radioaktivitással nem jár, tehát tényleg csak maximum a káros mutáció veszélye áll fenn).
Tulajdonképpen a GMO korlátozásának egyetlen jogalappal rendelkező oka a megfelelő bevizsgálások nélküli piacra kerülés veszélye. Ez sima (vagy radioaktív) nemesítéssel is ugyanúgy fennáll, csak ott kevésbé drasztikus változásokat lehet csak elérni, vagyis kisebb eséllyel jár egészségre káros eredménnyel.
De egy sima uborka-tök keresztbeporzás is produkálhat halálos toxinokat, a GMO-nál meg legalább tervezett a folyamat.
Egy GMO-gyanús terméket vizsgálva gyorsan csak azt lehet kideríteni, történt-e beavatkozás, de annak hatásai csak hosszú távú vizsgálatokkal állapíthatóak meg.
Drasztikus GMO kezelések bevezetése esetén az új gyógyszerekhez hasonló tesztfázisok bevezetésére lenne szükség, ami viszont iszonyat drága, minden gyártó és minden terméket fogadó ország meg akarja spórolni.
Akkor meg marad a tiltás.
Kezdjük a GMO-val. Elképesztő mennyiségű tévhit kering erről, pro és kontra. Az okos ellenzők nem a GMO-tól félnek, hanem az embertől. Aki elképesztően trehány, elképesztően alamuszi, és minden dologról azt állítja, hogy egészséges, ha ez áll az érdekében. Továbbá mindent mérhetetlen veszélynek lát, ha ez fontos neki. És sajnos milliók hiszik ezt el, ezáltal abnormális dolgok kényszerítően válnak normálissá. Ez a GMO veszélye, nem az, hogy megeszed (ha szakszerűen csinálták).
Vegyük figyelembe, a VW is évekig állította, hogy hamisított autói mennyire környezetbarát termékek. Amit alaposan vizsgálunk és valódi válaszokat adunk, attól nem kell félni. Itt sem az autókat kell megszüntetni, hanem a VW vezérek működési lehetőségeit.
Azonban nagyon érdekes, hogy az emberek mennyire tekintenek egy jelenséget törvényszerűnek, mennyire nem vizsgálják, lehet-e tenni ellene. Lényegében itt, a politikában, az élet minden területén ez történik. Pedig gyakran apró okok megszüntetésével megszűnnének a "borzalmas" következmények is. De nem, nekünk a bonyolult, áttekinthetetlen és drága megoldások kellenek. Vagy nem is nekünk, mi csak benyaltuk?
"Ha a jövőben az időjárásban ilyen aszályhullámok várhatók, akkor mezőgazdaságilag a több öntözés vagy a GMO bevezezése lenne-e a jobb?"
Akárhogy GMO-zol, ha aszály van és nem esik az eső, mert a semmiből semmilyen GMO sem tud vizet előállítani. Szóval öntözni biztos hogy kell aszály esetén, ha termést akarsz, ezt semmiféle GMO-val nem tudod kiváltani.
"öntözni biztos hogy kell aszály esetén, ha termést akarsz, ezt semmiféle GMO-val nem tudod kiváltani."
Természetesen víz kell mindenképpen, de nem mindegy, hogy mennyi. És a szárazságtűrés befolyásolható.
nem
először az okokat kéne kezelni és nem tünetkezelés mint az orvosok szoktak
ha tovább folytatódik a klímaváltozás semmi GMO nem tudja már megoldani a problémát és akkor annyi....
"először az okokat kéne kezelni és nem tünetkezelés mint az orvosok szoktak"
Szokásos tévedés azt hinni, hogy egymástól tök eltérő tudományterületek munkáit szekvenciálisa illetve azonos büdzséből, vagy-vagy alapon kell megoldani.
Nem a GMO fejlesztés költségei akadályozzák a világ időjárási és egyéb egészségügyi, élelmezési stb. problémáinak a megoldását.
Két egymástól teljesen független megoldandó probléma összemosása.
Rengeteg hasonló szöveget láttam már, ami egyrészt alaptalan, másrészt tudományellenes hangulatot szít.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!