Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Biztos, hogy felismernénk az...

Biztos, hogy felismernénk az idegen életformákat?

Figyelt kérdés
A zöld emberkéket hagyjuk, de miért evidens a tudósoknak, hogy pl kommunikálni tudnának egy idegen létformával? Teszem azt, ha úgy nézne ki, mint a hínár, akkor fel sem ismernénk, hogy az egy értelmes élőlény, hanem növénynek néznénk. Vagy pl a delfinekkel sem tudunk kommunikálni, pedig ők ráadásul a Földön élnek, és régóta. És fogalmunk sincs, hogy mit közölnek egymással.

#kommunikáció #Idegen létformák
2018. jún. 29. 23:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Egy idő után igen.


"hanem növénynek néznénk"

És akkor mi van? A növényeket is tanulmányozzuk. Egy idő után feltűnne, hogy de furán viselkedik...


"Vagy pl a delfinekkel sem tudunk kommunikálni, pedig ők ráadásul a Földön élnek, és régóta."

Még nem foglalkoztunk eleget velük.


"És fogalmunk sincs, hogy mit közölnek egymással."

Mármint NEKED nincs fogalmad! Nagyon sok mindent kiderítettünk már, nézz utána! Pl. azt, hogy van nevük, és hogy kb. milyen módszerrel épül fel a nyelvük.

2018. jún. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 LeonScottKennedy ***** válasza:
13%
Értelmes élőlény biztos nem lesz növény kinézetű, ebben megnyugtatlak. Többé-kevésbé olyan lenne a kinézetük, mint nekünk, embereknek. Persze lehet lenne farkuk, vagy hét ujjuk, élesebb, vagy éppen rosszabb látásuk, ugyanígy a szaglásukkal, hegyesebb fülük, de azért abszolút emberre hajazna. Ennek az oka pedig elég egyszerű. Az élet kialakulásának feltételei ugyanazon az úton vezetné végig az életet, mint a Földön. Először is kell lennie víznek, amiben kialakulhat az élet, majd abban kialakulnak a halak, majd azok szépen lassan kimásznak a szárazföldre, amint elég oxigéndús lesz a levegő. Feltételezhetjük, hogy nagy valószínűséggel ott is lennének óriási kihalási fázisok, mint a Föld történelmében, az is lehet, hogy még az emberszerű lények kialakulása előtt kipusztul a teljes állatvilág, bármi lehetséges. De az evolúciónak akkor is végig kell mennie olyan alapvető állomásokon, hogy eljusson az intelligens, öntudattal rendelkező lényekig, mint a kimászás a vízből, ki kell pusztulnia azoknak az élőlényeknek, akik megakadályoznák, vagy drasztikusan lassítanák az evolúciós fejlődést (nálunk a dinoszauruszok, ha nem pusztultak volna ki, mi biztosan nem lennénk, tehát ilyen "apróságokon" is múlik), majd felegyenesedni, meg stb. Akárhogy is, valamilyen szinten biztosan emberszerű lenne az intelligens életforma bármilyen bolygón, szóval ja, felismernénk.
2018. jún. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

#2 Ez egyáltalán nem igaz.


Vegyünk csak egy jéggel borított holdat, mint az Enceladus. Szinte biztosak vagyunk az jég alatti óceánban, amit a mag melegít (a gravitációs hatások miatt).

Ebben a sötét világban gyakorlatilag teljesen más utat járna be az élet, akár intelligens formáig.


Ahogy a földi biodiverzitás is óriási mértékű, feltehetőleg semennyire nem hasonlítanának ránk.

Már csak a hatalmas változatosságot mutató gravitáció, légkör és növényzet is teljesen eltérő evolúciót eredményezne.


Egyes bolygókon lehetséges, hogy a pókszerű test lenne a győztes, amíg vízbolygókon halszerű felépítés, vagy akár bármilyen csúszómászó csápos förmedvény.

...és akkor nem beszéltünk még arról, hogy nem zárható ki a folyékony víz alternatívája, pl folyékony metán. Esetleg bár a kémia törvényeiből erősen következnek az RNS/DNS láncok, fehérjék... de nem zárhatóak ki a nem szén alapú életformák is.

2018. jún. 30. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A 2.-al én sem értek egyet. A delfinek, és az elefántok is intelligensek, mégsem hasonlítanak emberre. És egymásra sem. De azért zöldet kaptál te is.
2018. jún. 30. 09:11
 5/12 LeonScottKennedy ***** válasza:

#3:

Nem hiszem, hogy halakban kialakulhat az intelligencia. Sem "csúszómászó förmedvényben". Kérdező, én most nem delfinekről meg elefántokról beszélek, hanem öntudattal, kultúrával és technológiával rendelkező fajról. Ezt nevezzük intelligens létformának, a delfinek és elefántok pedig még mindig ösztönállatok.

Egyszerűen a fizikumban is el kell jutni odáig, hogy intelligens legyél, nem lehet egyszer csak egy óriáspóknak olyan agya, hogy akkor most ő feltalálja a Pitagorasz-tételt. Sok évmillió kellett még ahhoz is, hogy kvázi az ősember rájöjjön valamire, és szerintem még akkor sem volt meg az a teljes öntudat érzete, mint most nekünk. Teljesen elképzelhetetlennek tartom, hogy bizonyos csomópontok elérése nélkül létrejöjjön értelmes élet.

2018. jún. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem gondolom, hogy intelligens életformáknak feltétlenül humanoidoknak is kell lenniük. Oké, hogy az evolúción idegen világokban is végig kell menni. De lehet, hogy ott szélsőségesen mások a körülmények. Erős, vagy gyenge gravitáció, más légkör, stb. Ezek nagyban befolyásolják a kinézetet.
2018. jún. 30. 12:54
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

#5 Akkor csak korlátolt a fantáziád.


Semmiféle törvényszerűség nincsen az emberi evolúcióban.


Sőt, jobb ha tudod, az evolúció egyáltalán nem feltétlenül az optimális megoldást szállítja. Mivel iteratívan működik, mindig továbbfejlődik valami. Csak és kizárólag az adott versenyhelyzetben győzelemhez elégséges tulajdonságok dominálnak. Ez azt jelenti, ha a versenyhelyzetet, környezetet megváltoztatod, teljesen más evolúciós út fog létrejönni.


Az ember számtalan része anatómiailag sokkal de sokkal jobb is lehetne, és tele van "logikátlan" maradványokkal.

Bizony, feltételezzük, hogy volt korszak, amikor pár ezer fő maradt életben az emberiségből, annyira pusztító volt a környezetünk.


Ha akkor kihal az a pár törzs, lehet eonokkal később a delfinekben alakul ki olyan génkészlet ami képessé tenné őket a magasszintű kognitív képességek művelésére.


Azt sem zárnám ki, hogy kellő intelligenciával (mivel ez is váletlen mutációk sorozata), delfinszerű lények eszközhasználó törzsi civilizációvá váljanak.


Nincsenk törvényszerűségek, pont ez a csodálatos benne.

2018. jún. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugtatlak, a delfinekkel sikerült kommunikálnia az embernek, de csak nem nyelvi szinten. A fejlettebb kommunikáció érdekében kutatások folynak, a delfinek kommunikációját igyekszenek megérteni.


Az egy másik kérdés, hogy fogásra alkalmas testrész hiányában és tűz nélkül hogyan hoznának létre civilizációt, de teljesen nem lehet kizárni.

2018. jún. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%

Törzsi szint akár az óceánban, aztán szárazföldre kivándorolva. Semmi nem zárható ki.


Most nem konkrétan a delfinekre gondolok, hanem bármilyen vizi életformára, komplex aggyal, egy vízbolygón.


Biztosan jó evolúciós alap lenne, semmi akadályát nem látom.

2018. jún. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Wadmalac ***** válasza:
100%

Én csupán két lehetőséget látok arra, hogy ne vegyünk észre egy értelmes életet.

Az egyik, ha olyan más időskálán élnek, ami nekünk kezelhetetlen. Ha egy, a mienknél mondjuk ezerszer lassabb biokémia az életük alapja, akkor pl. civilizációs eszközeik látványa nélkül az idegen faj értelmes megmozdulásait nem vesszük észre.

A másik lehetőség az, ha az élet olyan területen jelentkezik, amit mi nem is tudunk elképzelni, mondjuk nem közönséges anyagi, hanem elektromágneses, plazma stb. jellegű. Tudom, irreálisnak hangzik, de semmit nem tudunk arról, lehetséges-e ilyen.

2018. júl. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!