Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez az elmélet mennyire lehet...

Ez az elmélet mennyire lehet igaz illetve mi a neve?

Figyelt kérdés

Ugye van elsősorban egy olyan, hogy a természet valahogy gondoskodik arról, hogy elegendő nő illetve férfi szülessen.

Nyilván nem 10 fő esetében, hanem több tízezer esetén, arányosan legyenek.

Na most ezt viszi tovább, ahol már nem a nemek számítanak, hanem a társadalmi szerep, funkció.

Tehát kifejezetten a természet miatt van alfaím, alfanő, prostituált hajlamú nő, csúnya ember(így az első kettő még szebbnek tűnjön), nagydumás stb.


2018. jún. 29. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A nők és a férfiak hasonló száma egy, ha úgy tetszik, normális szerkezetű populáción belül genetikai okokra vezethető vissza: statisztikailag ugyanakkora esélye van az XX és az XY kromoszómakombinációk öröklődésének (kicsit talán szakszerűtlenül: ha van egy X1X2 anyánk és egy X3Y apánk, a négy kromoszóma lehetséges kombinációi az utódoknál az X1X3, X2X3, X1Y és X2Y – fele hím, fele nőstény).

Ugyanezt átvinni társadalmi szerepekre úgy, hogy a dolog matematikai szempontól ugyanilyen szépen kijöjjön, és a genetika felől nézve is tartható legyen.... Persze, az, hogy ki hogy néz ki, milyen az erőnléte, milyen feladatok elvégzésére alkalmas összefügg a genetikával, de az, hogy mit érzékelünk szépnek, a társadalmi szerepek és funkciók – ez már szocializációs, és nem pusztán biológiai-genetikai probléma. Annak alapján, amit az emberi társadalmak működéséről jelenleg tudunk azt mondanám, ez egy nagyon kevéssé tarthatónak tűnő elképzelés.

2018. jún. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Máskülönben ez a szemléletmód legjobban a biologizmus/biológiai determinizmus, illetve az esszencializmus terminusaival írható le.
2018. jún. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Annyit helyesbítenék, hogy nem "a természet", hanem az emberi faj gondoskodik arról, hogy elegendő és megfelelő utódja szülessen.

A különbség az, hogy nem valahogy "magától" történik így, hanem keményen dolgozni kell érte. Más fajnál is, és a többi élőlénynél is. És egyáltalán nem biztos az, hogy ez mindig és minden fajnak sikerül.

2018. jún. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!