Elméleti vagy alkalmazott matematikusként lehet mesterséges inteligencia kutatással foglalkozni?
Hagyjad, nem érdemes ezeknek az embereknek válaszolni.
Gondolom sértődött matematikusok :D
Pedig ez az igazság, még az algoritmusfejlesztéshez sem kell matematikusnak lenni. Akinek van olyan látásmódja az egy MI diplomával is bőven elboldogul. A gyakorlat ezt mutatja, mert akiket én ismerek egyik sem matematikus, ís bizony a cégeik komoly AI/GPU/CV fejlesztést is visznek... nem csak összelopják a Tensorflow kódokat...
Abszolút nem a BSc diplomán múlik semmi, és ezt bőven alá tudom támasztani a tucatnyi MI/villamosmérnök/fizikus egy végzett PhD-s ismerőseim által.
Köszönöm a válaszokat, többet is igen hasznosnak találtam, a linkelt könyv pedig kifejezetten érdekes.
Ahogy akkor levettem, most nyugodt szívvel mehetek elméleti matekra, aztán ha esetleg megtetszik ott valamilyen szakterület, akár az is szóbajöhet majd. Ha meg nem akkor keresek valami ai orientáltabb msc szakot, akár külföldön is.
Persze, szerintem nyugodtan válaszd azt ami érdekel inkább most... és tanuld meg alaposan az egyetemi matekot BScn. Ha ez megvan lényegében nem lehet akadály előtted semmi, mert úgy is a kutatási témád alatt tanulod meg a lényeged élesben.
Kb egy hónap a saját témáddal, és többet tanultál, mint 1-2 év egyetem. Ezerszer többet ér, mint n+1 kurzus.
Nevetseges, hogy az egyetlen oromuk az eletben az ha lenullazhatjak az ertelmes valaszokat. Biztos jo erzes lehet halmazelmelettel meg operatorokkal maszturbalni gondolatban 140 ezres elmeleti matek PhD-n, de azert nem kene ennyire irigyelni (lenezni) a mernokoket, akik BSc utan ennyi idovel mar 800 nettot boritanak siman, vagy sajat algoritmusfejleszto vallalkozasuk van...
Mas indokot nem talalok a gep elott kinai alsoban maszturbalva lepontozasra. :d foleg a hasznos link eseteben. szanalmas a gyk ugy ahogy van.
Igazabol jut mindenkinek hely, aki szeretne. Vannak olyan keretrendszerek/libek, amikkel az algoritmusok nagy resze mar adott, csak oda kell adni neki az adatot es megmondani mit csinaljon. De persze lehet sajat algoritmusokkal is kiserletezni.
Igeny jelenleg is van ra, es ez meg tovabb fog noni, mert egyre tobb helyen megprobaljak elsutni ezeket. Programozni - valamennyit - persze kell hozza, de azt mar matematikusok is tanulnak.
"...az egész struktúrájának megtervezése, algoritmusok készitése, új módszerek megalkotása stb..."
Ha nem mindenből intenzívet vettél volna fel, nem lenne kérdés, hogy melyik irány fogja kielégíteni a tudásvágyadat
Hogy valaki a kérdésre is válaszoljon: Elméletin semmi olyat nem tanulsz, ami igazán hasznodra válna ezen a területen. Alkalmazotton sem sokat, de az legalább könnyebb, és több infós tárgy van. Alkmat MSc-n van pár tárgy, ami ezzel foglalkozik, de az még odébb van Neked.
Az elméleti szakirányról tudnod kell, hogy nálunk 14 ember válaszotta, közülük 6-an végeztek időben ott, a többiek csúsztak, vagy váltottak alkmatra.
Ha már jövőre szeretnél ezzel foglalkozni, azt javaslom, válaszd az alkmatot, és keress meg néhány tanárt eltén belül, aki ezzel foglalkozik. Ők segítenek szabvál tárgyakat választani, irodalmat ajánlanak, esetleg TDK-t írhatsz belőle. De ehhez idő kell, ami elméletin kevesebb szokott lenni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!