Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » AEzt nem értem elmondanátok?

AEzt nem értem elmondanátok?

Figyelt kérdés

ha nagyon bonyolult akkor inkább...

:Fe^2+Fe2^3O4

ez a magnetid de itt az van hogy 3Fe van és azok 5* pozitívak

azaz van 3Fe atomunk és az 5 elektront ad le vagy az Fe az kettőt és az Fe2 az meg hármat külön?? de akkor ne ott vagyok ahol az előb??


azaz ehez kell:3Fe meg O4

(bocs nem vagyok ennyire hülye csak ...)


2010. jún. 13. 14:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Fe2^+
2010. jún. 13. 14:42
 2/6 A kérdező kommentje:
Fe2^3+
2010. jún. 13. 14:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, hogy mit akarsz kérdezni. Írd már le egész mondatokban, légyszi.


A jelölés meg úgy egyszerűbb, ha a 2+-os vasra gondolsz , akkor ezt írod: Fe(II)

3+-osnál: Fe(III)

És utánuk azt, hogy hány van a molekulában. Akkor nem kell ez a felső háromszög, átláthatóbb.

2010. jún. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

okok na van :


Fe(II)Fe(III)2O4

na itt akkor van 3 Fe atomom és négy oxigénem??

2010. jún. 13. 20:52
 5/6 anonim ***** válasza:

A magnetit összegképlete valóban Fe3O4, de valójában nem homogén vegyület, hanem keverék. Fe(II)- és Fe(III)-oxidból áll (FeO és Fe2O3). Ez azonban csak a színtiszta magnetit lenne, a valódi magnetit legfeljebb csak 72% vasoxidot tartalmaz. Ez a legjobb minőségű vasérc.


Bővebben: [link]

2010. jún. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

de akkor végulis 3Fe+4O

csak...:):) köszi szépen mindent!

2010. jún. 14. 14:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!