Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A buborék-univerzum elmélet...

A buborék-univerzum elmélet mennyire lehet valóságos dolog?

Figyelt kérdés

Emlékszem, hogy valamikor olvastam erről. Pontosan nem értem a dolog fizikáját, de arról van szó, hogy valahogyan létrejön egy afféle "al-univerzum" ami nem egy teljes értékű világ, hanem a mi világunkból fejlődik ki, és onnan szív el energiát a létezéshez, nem válik független univerzummá.


Egy másik elmélet szerint a buborékvilág először a mi univerzumunkból elszívott energiát használja majd tágulásra, de aztán leválik és egy teljes értékű világ lesz belőle.


A Sliders című sci-fi sorozatban is volt egy ilyen rész, hogy amikor a szereplők két párhuzamos világ közt utaznak, akkor valami fura jelenség történik az átjáróval, és létrejön egy buborék-univerzum, aminek a középpontjában két főszereplő, Quinn és Maggie áll.


12 óra alatt Quinn és Maggie egyre fáradtabb, majd ágynak esnek és öregkori végelgyengülés tüneteit mutatják.

Közben látjuk, hogy a buborék-világban kb. 50 év telik el olyan gyorsan, ami a valódi világban 12 óra, és a két főszereplő teremtett magának egy világot, ami örökké olyan, mint a 90-es évek, nincs háború, komolyabb problémák az életben, és teljes életet élnek, még egy gyerekük is születik ott, aki sarkkutatóvá válik.


Végül a valódi elgyengülő főszereplőpár, és az öreg változataik a buborékvilágból egyesülnek, így megsemmisül az a világ, de a valódi főszereplők újra életben lesznek és mindenre emlékeznek a buborék-verzióik életéből.



#fizika #univerzum #buborék #buborék univerzum
2018. márc. 22. 19:29
 1/1 anonim ***** válasza:
30%

Mivel lenne jobb ha valaki azt mondaná neked, hogy - igen tényleg buborék -?

Csodálkoznál rajta egy napig, kettőig, vagy tovább de megszoknád a gondolatot.

Nem tudja senki, hogy miben vagyunk. Azt szintén senki nem tudja, hogy hány univerzum van, habár esélyes, hogy csak egy. Szerintem mi emberek, gondolkodó lények, érzünk csak késztetést arra, hogy amit megfigyelünk azt részekre osszuk és a részeket elnevezzük. Az elnevezéshez jelentést adunk és már nem is az amit megfigyeltük, mint a valóságban. Az lesz a valóság számunkra ahogy felfogtuk és ezért értelmetlen ez a kérdés is.

2018. márc. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!