Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyire indokolt és valós a...

Mennyire indokolt és valós a félelem a technikai szingularitástól?

Figyelt kérdés
Ugye állandóan szajkózzák, de ugyan ez igaz az atomháborúra is, aztán úgy se lesz semmi, ennyire nem hülyék.
2018. márc. 14. 11:18
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

Valóban.

Ha meg benne van, akkor tovább fog fejlődni.

De ne úgy képzeld, hogy benne van egy 27-es erősségű "fejlődj!" utasítás, aztán eddig tud fejlődni, tovább nem.

Hanem olyan lehetőségek vannak benne, amivel fejlődni tud.

Ha ügyesen van megírva, akkor tovább tud fejlődni, mint amit az alkotók elképzeltek.

2018. okt. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
#21 persze, de mindennek van határa. AI esetében hardveres és szoftveres korlát is van, nem fejlődhet csak úgy akármeddig: ha mondjuk a szoftver túlnőné a hardverkapacitást, nem fog tudni semmiféle okossággal továbbfejlődni. Azonkívül, mint mondtam, ha azt akarod, hogy egy AI magától fejlődjön, rengeteg direktívát kellene kitalálni, hogy mégis hogyan-merre-mit fejlődjön. Egy szoftvernek nincs fantáziája, kreativitása, nem fogja tudni saját magától kitalálni, mivé váljon. Ezt pont hogy az embernek kell tudnia.
2018. okt. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
Ahogy látom itt a 46%-os válaszolóval ez filozófia vita, ő abban hisz, hogy van a gép meg van az ember és a gép sosem emelkedhet emberi szintre. kicsit az "ember sosem emelkedhet Isten szintjére" dolog csak ember helyett gép Isten helyett az ember szerepel nála. A kreativitás pedig nem kell annyira túlbecsülni, annak van másik neve problémamegoldó készség, eszerint az csak embernek lehet? Mert olyanja igen primitív szervezeteknek is van.
2018. okt. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

Nem teljesen filozófiai vita, egész véletlenül informatikus családban nőttem fel :D tehát van mire alapoznom.

Az ember sose emelkedhet Isten szintjére, ez így van; épp ezért egy gép nem tudja túlnőni az embert. Képzelőerő híján sokkal behatároltabbak a lehetőségei; arra képes, amit a programozása megenged neki, nem többet. A kreativitás és a problémamegoldó készség pedig két teljesen különálló dolog.

2018. okt. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

Mondtam már: ez ugyanolyan dolog, minthogy "levegőnél nehezebb tárgyak nem repülhetnek".

Majd, amikor már lesznek embernél okosabb gépek, egy ideig még mondhatod azt, hogy "de az emberiség együttes képességeinél még nem okosabbak".

Vagy mondhatod azt, hogy nem hiszed el, hogy okosabbak.

Ugyanezt csinálták a repüléssel is annak idején.

2018. okt. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

Csakhogy itt emberi találmányt hasonlítasz össze valamivel amit egy gépnek kéne magától kitalálni nulla emberi közreműködéssel.

A különbség ég és föld, csak mondom.

2018. okt. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

"egy gépnek kéne magától kitalálni"

Ilyen is volt: evolúciós algoritmus rakta össze a gépalkatrészeket. A feladat az volt, hogy tanuljanak meg járni.

Megtanultak.

Maguktól. Mindenféle emberi közreműködés nélkül.

2018. okt. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

Kedves 46%-os én meg felismerem azt, aki elvi alapon akarja megmondani, hogy márpedig a gép azért nem képes valamire, mert gép. De ha már ilyen közhelyeket szeretsz pufogtatni, itt egy másik:

Az élőlények is gépek, csak nem szilícium, hanem szén alapúak. Ehhez képest elég nagy különbség van egy prokarióta meg köztünk.

De akkor nézzük így, ha a programozás előre behatárol mindent, tehát nem lehet kreativitása, akkor mi emberek sem vagyunk kreatívak, mert bizony nekünk is van programunk, csak be vagyunk határolva annyira, hogy nem látjuk, és mivel nem látjuk a programunkat nem is tudjuk mi van benne, ergo mi sem rendelkezünk kreativitással csak követjük a programot.

Ha ezt így végigvesszük egy gép nem tudja, nem tudhatja, hogy kreatív, hiszen mi is gépek vagyunk programmal, és mégis kreatívak hiszük magunkat, pedig az csak a program része.

Nagyon szépen megkérlek, hogy "de az embernek szabad akarata van" dolgot ne dobd be, ugyanazok a fizikai törvények érvényesek rá, tehát vagy van, lehet szabad akarata a gépnek is, vagy az embernek sincs.

Gyakorlatilag amúgy eljutottunk a kínai szoba problémához, hogy mi a valóság és mi csak mímelése annak, és ez meg továbbvisz oda, hogy a mi valóságfogalmunk a hibás és egy teljesen szubjektív dolgot gondolunk objektívnek.

2018. okt. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

Miért ne dobjam be, hogy az embernek szabad akarata van? Teljesen más törvények szerint működik egy gép és egy ember, a kettő soha nem lehet egyenrangú. Asimov bácsi már levezette ennek okát, nézz utána, ha van időd.

Egyébként nem volt szándékomban. Arra utaltam, hogy az embernek van fantáziája, képzelete, az alapján valósít meg dolgokat. Egy gépnek nincsen. A gondolkodó, álmodozó, képzelgő gépek pedig maradjanak meg a mozivásznon.

2018. okt. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

Figyelj tanulmányozd a filozófiát és a mesterséges intelligenciával, idegtudományokkal foglalkozó híresebb szerzőket. Most valami beteg nagy katyvasz van a fejedben, és egyikhez sem értesz, és meg sem érted, amit leírunk, nem sok értelme van itt bohóckodni. Te most is ott tartasz, hogy "Van a gép meg van az ember".

De például el sem gondolkodsz azon, hogy a kreativitás az valójában micsoda, az ugyanis egy parancs, miszerint "maradj életben, ahogy tudsz" és ennyi ebből lett a te általad olyan nagyon csodált kreativitás. Gyakorlatilag a teljes élővilágot két parancs, a "maradj életben és szaporodj" köré építették fel, ennek mintegy a mellékterméke a kreativitás is, de ha ezt alapból nem látod át, akkor mi itt nem fogjuk megváltani a világot.

2018. okt. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!