Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A természetes szelekció...

A természetes szelekció hiánya mennyire fogja lerontani az emberiség génállományát?

Figyelt kérdés

Ezt később a géntechnológia kompenzálhatja? Vagy vannak már most is olyan vizsgálatok, amik igénybevételével minőségi génállománnyal rendelkező gyereket lehet szülni.


Van erre esetleg valamilyen konkrét megoldás? Például azoknak, akiknek kiváló a génállományuk, azok gyermekeinek nem lehetne extra pénzt adni?


2018. febr. 25. 20:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
...és ha megnézzük a jövő munkáit, szinte kivétel nélkül az emberi intelligenciára, kreativitásra és humán vonalra (kommunikáció, empátia) építenek. Ehhez mind magas intelligencia kell, még egy robottechnikusihoz is, hiszen összetett problémákat kell megoldani és rögtönözni.
2018. febr. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Most is van természetes szelekció!
2018. febr. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
12.: Van, csak elhanyagolható, akárcsak te :D
2018. febr. 26. 10:11
 14/16 Wadmalac ***** válasza:

"Szerintem ha napi szinten ez igaz is, globális és hosszú távon pont az ellenkezője zajlik."


A véleménykülönbségünk onnan származhat, hogy te intellektuálisabbnak tekinted a "szellemi" munka minden formáját a fizikainál, pedig ez nem feltétlenül van így.

Ha megnézed, mi a számítástechnika iránya, a felhasználói felületek kezeléséhez szüksége ismeretek radikálisan csökkennek, nézz csak meg egy okostelót, de ugyanez a folyamat robottechnikában, drónvezérlésben stb.

Az irány éppen az, hogy durván fogalmazva egy értelmi fogyatékosság peremén billegő írástudatlan is kezelni tudja.

Az igazi kihívás, a mély programozás egy elég szűk elitet fog csupán igényelni, bár ott is jórészt MI-k fogják átvenni a nehezét.

Gyakorlatilag kényelemből fogunk elbutulni.

Persze nem mindenki, akiben meglesz az ambíció a magasabb intelligenciát igénylő feladatokra, annak lesz munkája elegendő, de az úgymond hétköznapi munkásember "szellemi" munka terén sem lesz éppen leterhelve.

2018. febr. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Az evolúció nem állt meg az ember esetében sem, csak más útra terelődött. Jelenleg az emberiség butulása zajlik, ugyanis az intelligensebb embereknek jellemzően kevesebb gyerekük születik, mivel tervezik a családot és átgondolják, hány gyereket tudnak felnevelni. Ezzel szemben a butábbaknál könnyebben jön össze "véletlenül" a gyerek, tehát szépen a buták lesznek többségben.
2018. febr. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
59%

#15, az intelligencia genetikai hátteréről továbbra sincs kellő tudásunk. Lehet hajlamosító tényező, de lehet minimálisan befolyásolja.


Könnyen lehet, ha 1000 babát elhozol Afrikából, Közel-Keletről, plusz a világ legpurdébb legundorítóbb legszarabb helyeiről és elhelyezed őket nyugati családoknál, ugyan olyan arányban lesznek okosak, kreatívak és igyekvők, ha megkapják a rendes táplálékot és nevelést. Ráadásul az igazán okos, zseni emberek ugyan úgy lehetnek ezen rasszokból is.


Ne feledjük, a környezeti hatások nem öröklődnek ilyen szempontból.

2018. febr. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!