Nem tudjuk, hogyan működik a bicikli és miért csap be a villám? Ezek megmagyarázatlanok?
"Csak azért mert a középiskolai tanárod megpróbálta veled elhitetni, hogytudta a választ miért csapnak be a villámok vagy hogyan működik a bicikli, még nem jelenti azt, hogy valóban tisztában is volt azzal, hogy miről is beszélt" így hangzik a videoban a komment. Habár nem vagyok topon minden jelenlegi természettudományos kutatás jelenlegi stádiumáról, de én is úgy tudom ezeket az alapvető dolgokat legalább megfejtettük vagy tévedek? :O
Ezekben a videokban nem szoktak teljesen légbőlkapott dolgokat mondani, de nem is teljesen valósak amik benne szerepelnek. Ezért kérdezem, hogy mi lehet igaz belőle és mi nem?
Én úgy tudom a bicikli az impulzusmomentum megmaradási elv értelmében működik. A kerék forgásba jön, megnő a perdülete és a perdületmegmaradás szereint a forgástengelyét igyekszik megtartani. Megnő a kerék forgási sebessége, ezért az impulzusmomentum tehetetlensége nagyobb lesz és ellenáll a gravitációnak, ami ki akarja billenteni az egyensúlyi álapotából. A forgástengelyét megtartja. Én így tudom. Lehet azóta változott valami hogy iskolába jártam ?
https://www.youtube.com/watch?v=82TyX4cZho4
A villámok érdekes dolgok. Úgy tudtam megfejtették a titkuk teljesen. A video szerint a villámok becsapása nem történhetne meg abból a tényekből, amit az elektromosságról tudunk. A viharfelhő által keltett mágneses mező szerinte 10x kisebb, mint ami ahhoz kell hogy villám jöhessen létre. Mi lehet az igazság?
Kérdező!
Tényleg nem tudod, hogy ezek hogyan működnek?
Akkor nézz utána! De ne a jutyúkon!
Hogy miért ne ott?
Azért, mert ezekért a videókért fizetnek a szerzőnek, ha elég sokan megnézik.
NA, akkor szerinted, miért tesznek fel ilyet?
"Ez sem igaz. Hiába egyensúlyozól az álló biciklin, eldőlsz a mozgón meg már nem. Na te sem tudod."
Ez így van. A kerékpárnál a forgás stabilizáló hatása segít, de anélkül is simán működne.
A giroszkóp-hatás nélkül is tökéletesen működik a dolog.
Különben a cigisdoboznyi kerekekkel guruló rollik nem léteznének, annak a kis keréknek a giroszkóp-hatása teljesen jelentéktelen.
A videó töbi tartalma is elég vega diéta. Szóval rengeteg a zöldség-tartalma. :)
Tényleg, a fene egye meg.
Mert ők érdekesek és újszerűek, a tananyag meg könyvízű és unalmas.
A giroszkóp-hatás elhanyagolható. A lényeg, hogy amikor a kerékpár elkezd dőlni, akkor visszakormányozzuk azt a súlypontja alá. Álló helyzetben ez nem igazán kivitelezhetőb ezért nem képes mindenki a trackstandre.
Kanyarban pedig egyszerűen kihasználjuk a gravitációt. A kanyar irányával ellentétes kormánymozdulattal bedöntjük a kerékpárt és alákormányzunk, amitől az ívben fog haladni. A kívánt haladási irány elérésekor kissé túlkormányozzuk, amitől a súlypont ismét az alátámasztási pont fölé kerül -és innentől ismét az egyenes haladásra vonatkozó rész következik...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!