Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem tudjuk, hogyan működik a...

Nem tudjuk, hogyan működik a bicikli és miért csap be a villám? Ezek megmagyarázatlanok?

Figyelt kérdés

"Csak azért mert a középiskolai tanárod megpróbálta veled elhitetni, hogytudta a választ miért csapnak be a villámok vagy hogyan működik a bicikli, még nem jelenti azt, hogy valóban tisztában is volt azzal, hogy miről is beszélt" így hangzik a videoban a komment. Habár nem vagyok topon minden jelenlegi természettudományos kutatás jelenlegi stádiumáról, de én is úgy tudom ezeket az alapvető dolgokat legalább megfejtettük vagy tévedek? :O


Ezekben a videokban nem szoktak teljesen légbőlkapott dolgokat mondani, de nem is teljesen valósak amik benne szerepelnek. Ezért kérdezem, hogy mi lehet igaz belőle és mi nem?


Én úgy tudom a bicikli az impulzusmomentum megmaradási elv értelmében működik. A kerék forgásba jön, megnő a perdülete és a perdületmegmaradás szereint a forgástengelyét igyekszik megtartani. Megnő a kerék forgási sebessége, ezért az impulzusmomentum tehetetlensége nagyobb lesz és ellenáll a gravitációnak, ami ki akarja billenteni az egyensúlyi álapotából. A forgástengelyét megtartja. Én így tudom. Lehet azóta változott valami hogy iskolába jártam ?


https://www.youtube.com/watch?v=82TyX4cZho4


A villámok érdekes dolgok. Úgy tudtam megfejtették a titkuk teljesen. A video szerint a villámok becsapása nem történhetne meg abból a tényekből, amit az elektromosságról tudunk. A viharfelhő által keltett mágneses mező szerinte 10x kisebb, mint ami ahhoz kell hogy villám jöhessen létre. Mi lehet az igazság?


2018. jan. 28. 17:34
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező!

Tényleg nem tudod, hogy ezek hogyan működnek?

Akkor nézz utána! De ne a jutyúkon!

Hogy miért ne ott?

Azért, mert ezekért a videókért fizetnek a szerzőnek, ha elég sokan megnézik.

NA, akkor szerinted, miért tesznek fel ilyet?

2018. jan. 29. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 Wadmalac ***** válasza:
89%

"Ez sem igaz. Hiába egyensúlyozól az álló biciklin, eldőlsz a mozgón meg már nem. Na te sem tudod."


Ez így van. A kerékpárnál a forgás stabilizáló hatása segít, de anélkül is simán működne.

A giroszkóp-hatás nélkül is tökéletesen működik a dolog.

Különben a cigisdoboznyi kerekekkel guruló rollik nem léteznének, annak a kis keréknek a giroszkóp-hatása teljesen jelentéktelen.


A videó töbi tartalma is elég vega diéta. Szóval rengeteg a zöldség-tartalma. :)

2018. jan. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 Wadmalac ***** válasza:
87%
Tényleg itt tartunk, hogy önjelölt bloggerektől próbál a nép fizikát tanulni?
2018. jan. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
62%

Tényleg, a fene egye meg.

Mert ők érdekesek és újszerűek, a tananyag meg könyvízű és unalmas.

2018. jan. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
72%
Allo helyzetben derekszogbe mutat ( pp balra ) a dolest kivalto ero vektora. Ha haladsz a biciklivel akkor az elore mozgato bektorod joval nagyobb a dolesinek. Ezert a dolesi erovektor is elore dog mutatni, ergo nagyon konnyuve valik a kiegyensulyozasa.
2018. jan. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
bocs a helyesirasi hibakert, telefonrol erolkodtem.
2018. jan. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
60%
elirtam: a ket vektor ossze fog adodni, es egy majdnem elore mutato vektor keletkezik, amit konnyu kiegyensulyozni. es ezt biza mar a kozepiskolaban is tanitjak.
2018. jan. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 Wadmalac ***** válasza:
100%
Lehet, hogy van igazság az erővektoros megokolásban, de a fő ok, hogy a kormányzással mindig visszateszed a bringát a súlypontod alá. Ez természetesen csak haladás közben működik, egy helyben állva csak az első kerék utánfutásának határáig tudod jobbra-balra korrigálni a súlypont alatti pozíciót, illetve befordított kormánnyal minimális előre-hátra játékkal.
2018. jan. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
0%
Egy bizonyos sebesség után a kerékpár mint egy giroszkópként viselkedik. Aki ennek tudatában van az pl. ki is használhatja a giroszkóp hatást kanyarodáskor: Ha jobbra akar kanyarodni, akkor balra kormányoz és fordítva.
2018. jan. 31. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 Alex Fly ***** válasza:
71%

A giroszkóp-hatás elhanyagolható. A lényeg, hogy amikor a kerékpár elkezd dőlni, akkor visszakormányozzuk azt a súlypontja alá. Álló helyzetben ez nem igazán kivitelezhetőb ezért nem képes mindenki a trackstandre.

Kanyarban pedig egyszerűen kihasználjuk a gravitációt. A kanyar irányával ellentétes kormánymozdulattal bedöntjük a kerékpárt és alákormányzunk, amitől az ívben fog haladni. A kívánt haladási irány elérésekor kissé túlkormányozzuk, amitől a súlypont ismét az alátámasztási pont fölé kerül -és innentől ismét az egyenes haladásra vonatkozó rész következik...

2019. máj. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!