Ccaninventor kérdése:
Minden elektromágneses sugárzás velejárója a foton?
Figyelt kérdés
Akár 1hz-től fel terra hz-ekig?2017. nov. 10. 21:36
1/8 anonim válasza:
Az elektromágneses sugárzás kvantumát elnevezték fotonnak.
Tehát definíció szerint minden e.m sugárzás fotonokból áll.
2/8 anonim válasza:
Valaminek csak szállítania kell az energiát...
3/8 anonim válasza:
igen. A foton definiciója szerint.
5/8 A kérdező kommentje:
Másképp kérdeznék! Mi a feltétele a fotonképződésnek? Mikor keletkezik foton?
2017. nov. 11. 13:38
6/8 anonim válasza:
Kérdező: az elektromágneses hullámokat tekinthetjük "hullámnak" és "részecskének" azaz "hol ilyen vagyok, hol olyan, bámulatosan tudom változtatni az alakomat" (tudom kicsit komolytalannak tűník a válasz de erről szól). Tehát ezt úgy kell elképzelni, hogy egyszerre hullám és egyszerre foton. Ha "jobbról nézem" hullám, ha balról "foton". Nem szétválaszthatóak. Ezt hívják "kettős természetnek" tudományosan. Vannak olyan esetek ahol hullámként viselkedik (teljes optika, "fénytan", "lencsék") és vannak olyan esetek amikor részecskeként (pl. fotó elektromos hatás) amikor részecskeként. A kettő együtt van egyszerre. Ez volt a modern fizika egyik nagy felfedezése, és ez rendezte át alapvetően a világról alkotott ismerteinket valamikor a XX. század elején. Tehát ahol elektromágneses hullám keletkezik ott foton is keltkezik. Amit te írtál ">0 Hz-től" a "végtelen frekvenciáig" nyilván a 0 Hz az nem elektromágneses hullám. De bármi aminek ennél nagyobb a frekvenciája az elképzelhető (nyilván "klasszikus" fél vagy 1 lambdás antennával van egy technikai limit, de akármi kitalálható...).
7/8 A kérdező kommentje:
Rendben 👍! Akkor egy atom mikor bocsájt ki fotont? Vagy alapból minden atom minden külső behatás nélkül sugároz? EM hullámokat.
2017. nov. 13. 18:16
8/8 anonim válasza:
Az atom nem sugároz folyamatosan. Akkor sugároz, ha egy gerjesztett elektron visszakerül alap állapotba, ekkor atom függő hullámhosszú elektromágneses sugárzást bocsájt ki (röntgen tartomány). Ez a röntgen spektroszkópia alapja, ezzel lehet pl. roncsolásmentesen egy "aranygyűrűről" megállapítani, hogy aranyból vagy rézből van egy két másodperc alatt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!