Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy műanyag palackba...

Ha egy műanyag palackba hidrogént teszek, lezárom és ezt a palackot viz alá helyezem, bent marad a hidrogén? Ha igen miért, ha nem miért? És mennyi ideig?

Figyelt kérdés
2017. szept. 27. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora nyomáson és hőmérsékleten töltöd bele a hidrogént? Milyen hőmérsékletű vízbe helyezed? Mekkora vízoszlop lesz fölötte? Ezek alapján lehet kitalálni, mi fog történni. Alapvetően három lehetőség van - feltéve, hogy a palackot tartósan víz alatt tartjuk. Az első az, hogy nem történik semmi, a palack megtartja a nyomást (esetleg összeroppan), a hidrogén ott marad. A második az, hogy a palack nem tudja megtartani a nyomást, a hidrogén egy része látványos buborékok formájában kiszökik, amit meg tud tartani a palack, azt megtartja. A harmadik pedig az, hogy a palack annyira nem bírja megtartani a nyomást, hogy szét is hasad, ekkor az összes hidrogén belebugyborog a vízbe.
2017. szept. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A hidrogén a palackban normál légköri nyomáson lenne ,vagyis akkor nyomáson , mint a levegő a földön egy méter magasságban,szobahőmérsékleten.
2017. szept. 27. 21:09
 3/10 anonim válasza:
21%
Elvileg ha jól lezárod akkor benne marad a palackban ( tárolnak, töltenek fém palackokat is hidrogénnel), de a víz alá helyezéshez köss rá egy súlyt is mert a palack fel fog jönni a víz tetejére. Valamint nem árt sötét, nem áttetsző palackot használni mert ha napfény éri hajlamos robbanni...
2017. szept. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De miért robban el ha napfény éri?A felmelegedéstől?Hány fokra kellene felmelegedjen,hogy elrobbanjon?
2017. szept. 27. 21:15
 5/10 anonim válasza:
0%
Nem kell hő, elég ha csak a napfény energiája éri az áttetsző palackban levő hidrogént (elég)
2017. szept. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves Kalmár Tamás

Egy kicsit elmagyaráznád nekem bővebben ezt dolgot?Ennyire robbanékony a hidrogén, a napfény hatására?miért?

2017. szept. 27. 21:19
 7/10 anonim ***** válasza:
Harmadjára írsz ki pet palackba zárt hidrogénről kérdést, tegnap kezdted és ma még ez a kettő. Értem én hogy mindegyikben kicsit másképp teszed fel a dolgot, de valójában egy dologról kérdezel. Ha eszedbe jut valami új variáció vagy alkérdés a témában, az eredeti kérdés alatt folytasd.
2017. szept. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..


Valaki erre a kérdésre ( számolás) tudna válaszolni?

2017. szept. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 EagleHUN ***** válasza:

No. A tiszta hidrogén nem robban! Akkor sem ha napfény éri. Egyszerűen nincs mivel egyesülnie/oxidálódnia!!!


Sőt a hidrogén oxigén keveréke a durranógáz is csak egyéb gyujtó forrás hatására robban, napfény hatására nem. (Erős UV C lámpától már lehet hogy igen.)


A chlórgáz és hidrogén gáz keveréke az ami napfény hatására berobban!


A hidrogén bent marad a műanyag palackban egy darabig. De nem túl hosszú ideig.

Ugyanis diffúziót követ el. Vagyis kiszivárog.

Lévén hogy a legkisebb molekula így sok olyan helyen átfér ahol a többi nem. A vékony műanyag palack hosszú szénláncú szövetei közt át tud haladni.

Hogy mennyi idő alatt jó kérdés próbáld ki!

Viszont kiürülni nem fog a lezárt palack, mert csak addig megy a folyamat amíg a túlnyomás ki nem egyenlítődik a külvilággal.


A hidrogént vastag falú fémpalackokban szokták tárolni. Speciális ötvözetből készülnek. És bizonyos mértékig még a fémbe is bediffundál a hidrogén. Azaz beötvöződik a fém. Amitől ridegebb és törékenyebb lesz. Csakhogy ezeknél a palackoknál ezzel számolnak és úgy csinálják meg hogy ebből ne legyen gond.

2017. szept. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

# 9.: A 9. válasz korrekt, Kalmár Tamás 1 nevű felhasználó butaságokat ír, a H2 - O2 sztöchiometrikus elegy sem fog reagálni UV fény hatására. A H2 + Cl2 reakcióval keveri, de ott is a Cl2 molekulákból keletkeznek szabad gyökök UV fény hatására, ez indítja be a láncreakciót.


És igen, 9. jól írja, a H2 több száz bár nyomáson, kismértékben még a vastag fémpalackon is képes átdiffundálni, ill. bediffundálni a fémrácsba. A vékony műanyagpalack nem lehet nagy akadály.


Víz alatt, szerintem a Ró*g*h hidrosztatikai nyomás hatására a vízbe diffundál a H2 gáz, majd onnan hamar az atmoszférába szökik. Szerintem a mélyen a víz alatt lévő -magas vízoszlop- PET palack fokozatosan összeesik, ha tiszta H2 volt benne. Jól gondolom?

2017. szept. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!