Hogyan működnek az elemek, akkumulátorok?
majd tanuljatok felso tagozatban. addig olvasgass:
[link]
2017. júl. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
Honnan tudja a víz, hogy merre van a locsolócső vége? Sehonnan, ő mindig a helyi viszonyok alapján mozog, de mi, akik látjuk az egész csövet egyben, meg tudjuk jósolni, hogy merre fog a víz menni.
2017. júl. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
3/13 A kérdező kommentje:
De ha én rákötök egy kábelt, amely belevezet a földbe, akkor is le fog merülni egy idő után, nem? Muszáj az elektronoknak az akkuba visszamenniük?
Nem kell visszamenniuk. Ha megfoldeled, az elektronok a foldbe mennek, az elem meg szepen lemerul.
2017. júl. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
3-as 4-es az áramkörnek zártnak kell lennie.
Ha az elemnek csak az egyik végéről vezetsz drótot a földbe és a másik vége semmivel sem érintkezik akkor olyan mintha nem is csináltál volna vele semmit, mintha a csomagolásában lenne.
Persze egy idő után magától is lemerül, a felbontatlan elem is, mert vannak szivárgó áramai.
2017. júl. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
6/13 A kérdező kommentje:
De miért? Az elektronok arra mennek, amerre tudnak, a föld felé ugyanúgy tudnak, mint a pozitív pólus felé. Vagy látják az elektronok, hogy az elem másik pólusa van az áramkör legvégén, és csak akkor hajlandóak elindulni?
Nem, az elemben kémiai reakció hozza létre az újabb és újabb elektronokat, aminek előfeltétele, hogy az elektronok megérkezzenek a katódra. A földbe csak pillanatszerűen tudnak menni, utána elfogynak. (A pozitívak viszont nem, így a kapocsfeszültség ettől nem változik) Ahhoz, hogy a kémiai reakció új töltéseket termeljen és áram jöhessen létre, az elektronoknak meg kell érkezni a katódra. (Redoxirakció lényege az elektronátadás, ami ez esetben a dróton keresztül valósul meg.)
2017. júl. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
(pontosabban nem fogynak el földeléskor sem az elektronok, csak "kiegyenlítődik a potenciál")
2017. júl. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
9/13 A kérdező kommentje:
Tehát hogy elektronok hagyhassák el az elemet, elektronoknak kell jutniuk az elembe?
Nem jutni, újaknak keletkezni. Pl. a cink-réz elemben Ha a Zn -> Zn++ és 2e- folyamat elektronja távozik, de nem ér el a másik oldalra és nem semlegesítődik (Cu++ és 2e- -> Cu), akkor az elem pozitív töltésű lesz, és a vonzás megállítja további elektronok távozását a Zn elektródról.
2017. júl. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: