Hogyan működnek az elemek, akkumulátorok?
Figyelt kérdés
És miért indulnak el az elektronok azon a hosszú úton a két rész között, honnan tudják, hogy arra kell menniük?2017. júl. 18. 07:48
1/13 anonim válasza:
2/13 anonim válasza:
Honnan tudja a víz, hogy merre van a locsolócső vége? Sehonnan, ő mindig a helyi viszonyok alapján mozog, de mi, akik látjuk az egész csövet egyben, meg tudjuk jósolni, hogy merre fog a víz menni.
3/13 A kérdező kommentje:
De ha én rákötök egy kábelt, amely belevezet a földbe, akkor is le fog merülni egy idő után, nem? Muszáj az elektronoknak az akkuba visszamenniük?
2017. júl. 18. 17:27
4/13 anonim válasza:
Nem kell visszamenniuk. Ha megfoldeled, az elektronok a foldbe mennek, az elem meg szepen lemerul.
5/13 EagleHUN válasza:
3-as 4-es az áramkörnek zártnak kell lennie.
Ha az elemnek csak az egyik végéről vezetsz drótot a földbe és a másik vége semmivel sem érintkezik akkor olyan mintha nem is csináltál volna vele semmit, mintha a csomagolásában lenne.
Persze egy idő után magától is lemerül, a felbontatlan elem is, mert vannak szivárgó áramai.
6/13 A kérdező kommentje:
De miért? Az elektronok arra mennek, amerre tudnak, a föld felé ugyanúgy tudnak, mint a pozitív pólus felé. Vagy látják az elektronok, hogy az elem másik pólusa van az áramkör legvégén, és csak akkor hajlandóak elindulni?
2017. júl. 19. 07:42
7/13 anonim válasza:
Nem, az elemben kémiai reakció hozza létre az újabb és újabb elektronokat, aminek előfeltétele, hogy az elektronok megérkezzenek a katódra. A földbe csak pillanatszerűen tudnak menni, utána elfogynak. (A pozitívak viszont nem, így a kapocsfeszültség ettől nem változik) Ahhoz, hogy a kémiai reakció új töltéseket termeljen és áram jöhessen létre, az elektronoknak meg kell érkezni a katódra. (Redoxirakció lényege az elektronátadás, ami ez esetben a dróton keresztül valósul meg.)
8/13 anonim válasza:
(pontosabban nem fogynak el földeléskor sem az elektronok, csak "kiegyenlítődik a potenciál")
9/13 A kérdező kommentje:
Tehát hogy elektronok hagyhassák el az elemet, elektronoknak kell jutniuk az elembe?
2017. júl. 19. 21:08
10/13 anonim válasza:
Nem jutni, újaknak keletkezni. Pl. a cink-réz elemben Ha a Zn -> Zn++ és 2e- folyamat elektronja távozik, de nem ér el a másik oldalra és nem semlegesítődik (Cu++ és 2e- -> Cu), akkor az elem pozitív töltésű lesz, és a vonzás megállítja további elektronok távozását a Zn elektródról.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!