Ha kamerát küldenénk egy fekete lyukba, megtudhatnánk valami érdekeset?
A lámpával még akkor se megyünk sokra az Űrben, ha csak úgy elküldjük bárhová. Vagy túl nagy az objektum, amit meg kellene világítani, vagy túl messze lenne. Kb. mintha a Hold sötét oldalát szeretnéd az Űrből fényképezni, egy lámpa segítségével megvilágítva.
A kamera által küldött jelek meg ugyanúgy csapdába esnének, mint a fény, egy ideig lehet, hogy tudna közvetíteni, de a közvetítés egyrek jobban késne, mintha egy egyre lassabb felvételt látnánk, míg megállna a kép.
Először is el kéne jutni egy fekete lyukhoz..
Másodszor meg a fekete olyan mint a Vantablack, tehát a lámpa semmit sem ér..
Amúgy meg nagy valószínűséggel aki/ami be kerül a fekete lyukba az megsemmisül..
A kérdező elnézést kér az elütés miatt és itt közli a helyreigazítást:
A "fekete lyuk" kifejezést kéretik a kérdésben mindenhol a "sötét szoba" szavakkal helyettesíteni.
Kérdező természetesen tudatában van, hogy az elnevezés ellenére a fekete lyuk nem csak egy fényszegény térrész, hanem egy olyan térgörbület, ahol a gravitáció visszatartó ereje még a fénysebességgel elérhető elmozdulást is meghaladja, így onnan semmilyen információ nem távozhat (beleértve a rádióadás minden formáját is).
1. Nem véletlenül írtam, hogy "Amíg a kamera szét nem esik és közvetít". Azt hittem, ebből egyértelmű, hogy tudom, hogy nem fog a fekete lyuk közepéig eljutni a kamera.
3. "Mivel a fekete lyukból NEM jön ki a tv adás sem, ezért sajnos" Nem a lyukból, hanem ameddig a kamera még kibírja.
4. Azt sem mondtam, hogy a kamera ki kéne, hogy jöjjön onnan.
12. Pont ezért írtam feltételesen: "Ha..."
Nyilván megsemmisül, ami a fekete lyukba kerül. Ezért írtam, hogy amíg bírja a kamera, addig ...
13. Nem kérek elnézést semmiért, a kérdés még mindig ugyanaz, hogy ha beledobnánk egy kamerát, megtudhatunk-e valami többet ezáltal, ADDIG, AMÍG A KAMERA BÍRJA.
Ja, hogy ott térgörbület is van és a gravitáció ilyen nagy??? Hú, ezt nem tudtam. Dehogy nem tudtam. Nem a lyukból közvetítenénk, hanem ameddig bírja a kamera. Lehet, az eseményhorizont alá se jutna be, lehet, hogy igen, ezt én nem tudhatom, de a sok válaszoló, aki ennyire ért hozzá, biztos tudja. De azt is nézhetnénk, hogy ha még az eseményhorizont felett van a kamera, akkor lenne-e még valami érdekes.
Ti tudjátok, meddig bírhatná ki a kamera, ti értetek a témához. Én nem tudom, pont ezért kérdeztem. És a hozzáértő válaszolók biztos tudják, hol szakadna meg az adás (és addig mit közvetíthetne a kamera), vagy legalább tippelni biztos tudnának, mert én nem. A humor kategóriában ezt aligha tudják megtippelni se.
Az eseményhorizontig ELVILEG még lehet közvetíteni.
Azt lehetne látni, amit írtam (az elejére): vagyis a világ torzul, de még nem fordul ki.
Sugárzás mindenfelé, stb.
De a fekete lyukról mint olyanról nem tudhatnánk meg többet a kamerás módszerrel sem ezek szerint. Vagyis olyat, ami választ adna valami eddig nem tisztázott kérdésre. Gondolom.
Szóval bizonyos távolságban a fény is kering körülötte. Ezt mondjuk nem tudtam. De a humor kategóriában biztos tetszene sokaknak (ha már valaki említett itt ezt a kategóriát, ami valószínű nagyon passzol a kérdéshez...)
Abban igazad van, hogy sok tudós a fél életét rászánná, hogy kamerát küldhessünk oda.
De tényleg csak a környékéről láthatnánk ezt-azt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!