Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A problémamegoldásnak van...

A problémamegoldásnak van kidolgozott elmélete?

Figyelt kérdés
Az agyban szpkás beszélni érzékelésről, motoros kontrollról és kognitív döntésekről, mint legmagasabb szintő funcióról. Ez utóbbira külön tudományág is van, a döntéselmélet, ha a probléma matematizálható. A problémamegoldás viszont úgy érzem a döntések fölött áll, és együtt vannak benne általában akciók és döntések felváltva, és nem egyszerűsíthető le úgy, mint az említett három, és evolúciósan is a problémamegoldás a lényeges, nem csupán a jó döntések vagy jó akciók meghozása. De van ennek valami egységes elmélete, vagy összehasonlítás, vagy legalább valami jó átfogó tanulmány vagy esszé a témakörben, ha matematikailag túl komplex is?
2017. jún. 6. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez engem is nagyon erdekel.

Szerintem ha mar ennek lenne valodi elmelete, akkor mar lenne Igazi M.I.

Jelenleg a neuralis halobal jatszanak viszonylag ugyesen, de es meg mindig messze all tole.

Enis varom a valaszokat. 😊

2017. jún. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem várok konkrét matematikai elméletet, csak szeretnék a témában olvasni, és nem nagyon találok irodalmat, meg ebből a nézőpontból való rátekintést, amit írtam
2017. jún. 6. 16:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyjából a világegyenletnek felelne meg.

Rendkívül sokféle probléma van, és mindet másképp kezeljük. A közös bennük mindössze az, hogy a probléma az adott egyén (közösség) számára az adott pillanatban egy feladat, ami számos ismeretlen elemet tartalmaz. Tehát van ismeretgyűjtés, annak analizálása és szintézise, eközben döntések születnek, majd cselekvés, ami új helyzetet teremtve újra indítja e ciklust, míg az a döntés nem születik, hogy a probléma mag van oldva. Persze előadódhat, hogy további ismeretek ezt mégis megkérdőjelezik.

Ennek a folyamatnak lehet filozófiai megközelítése, amely a jelenséget magát vizsgálja, minden más annyiféle, ahány probléma van (bizonyos csoportosítás lehetséges).

2017. jún. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem megoldást várok a problémára, hanem azt kérdeztem, hogy tárgyalja-e valahol valaki a felvetett problémát. Hányszor kell még leírnom ugyanazt?
2017. jún. 6. 21:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Amint megtanulsz figyelmesen olvasni, főleg pedig szöveget értelmezni, elmúlik a kérdésingered, mert észreveszed, kaptál választ.

Világosan kiderül, miért nem tárgyalják, illetve miért a filozófia, az is periférikusan és áttételesen (ha érted, ez mit jelent).

2017. jún. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 dq ***** válasza:

> csak szeretnék a témában olvasni, és nem nagyon találok irodalmat


Átfogó esszéről vagy tanulmányról nem tudok. Pólya György matematikusnak vannak könyvei, amelyek a címei alapján erről szólnak.

2017. jún. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!