Relatív sűrűség, tömegszázalék, térfogatszázalék. Valaki megmondaná, vagy küldene ezzel foglalkozó kidolgozott feladatos oldalt?
A következő képletekre lennék például kíváncsi:
a térfogatszázalék képlete
a tömegszázalék képlete
és a relatív sűrűség képlete
Lehetőleg képletátalakításokkal is.
-térfogatszázalék:
V/V%= az oldott anyag térfogata/az oldat rétfogata x 100
-tömegszázalék:
m/m%= az oldott anyag tömege/az oldat tömege x 100
-relatív sűrűség:
ró1/ró2
a moláris tömegekből kiszámítható:
d=M1/M2
Aha,ezzel foglalkozó oldalt tudnál küldeni?
Különben köszönöm a villámgyors választ,ment a zöld.
És még az is érdekelne hogy ha meg van adva egy x sűrűségű gázkeverék,abból milyen adatokkal lehet még kiszámolni a gázkomponensek sűrűségeit?
Megfelelő példát most nem találtam,de találtam egy első ránézésre nagyon jó oldalt.
Eddig elolvastam kb,a felét és lenne néhány kérdésem.
Az említett oldal---> [link]
Első kérdésem:Jól értem-e?A tömegszázalék (m/m%) ezek szerint az oldott anyag tömege (mondjuk az elegyünkben van 5g ammónia) osztva az egész elegy tömegével (ami mondjuk 12g),és végül szorozzuk 100-zal?
Ezek szerint a kérdésben szereplő elegy ismeretlen komponenséből kb 41,6666% van jelen?Tehát az össz tömegnek kb ekkora százalékát teszi ki?
Másik kérdésem:Itt ne oldatokról legyen inkább szó,hanem gázelegyekről.Ezzel kapcsolatban kérdezném hogy a gáztörvénynél vannak krítériumok mint hogy 24,5 g/dm^3 bármely gáz sűrűsége 25 fokon (azt hiszem).Ez milyen képleteknél/számításoknál is kerül előtérbe?
Remélem nemsokára válaszolsz.
Találtam még valamit:
Elvileg a relatív sűrűség kiszámításának képlete ró(rel)=M1/M2.Ezt már egyes is leírta (dupla köszi),csak hogy ebből ha jól értem egy arányszámot kapunk?Ezzel mit kezdjek?
az 1-es vagyok az m/m%-ot jól értetted,a tömegszázalék azt mutatja meg,h 100 g oldatban háy g oldott anyag van(természetesen ezt alkalmazhatjuk gázokra is),,,,vagyis ha mondjuk vanegy 37m/m%-os NaCl oldatunk,annak a 100 grammjában van 37g oldott anyag(vagyis NaCl,konyhasó),a többi a víz,ami az oldószer,vagyis a víz tömegét megkapod ha a 100-ból kivonod a 37g-ot
-a relatív sűrűség valóban egy viszonyszám,nincs mértékegysége,igazából nem is lényeg,h mit mutat meg,hanem az a lényeg,h tudj vele számolni
-a gáztörvénynél nem a sűrűség van megadva,hanem a moláris térfogat(Vm)az 24,5dm3/mol 25 celsius fokon,vagyis elírtad,itt nincs sűrűség,csak az állapotegyenletből tudsz azt számolni:p x v=n x R x T
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!