Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kopernikusz milyen magyarázatt...

Kopernikusz milyen magyarázattal segítene, válaszólna a kép által felhozó vélt vagy valós problémára?

Figyelt kérdés

A Föld Nap körüli pályáján, kiemelünk tetszőlegesen egy hónapot és egy órát, például március 15-ét, déli 12 órát (a dél- és észak amerikai kontinensen), és itt a kép felhozza azt, hogy, ha a Föld minden 24 órában tesz egy fordulatot saját tengelye körül, akkor hat hónap múlva, szeptember 15-én, déli 12 órakor a két amerikai kontinens sötétben lesz (háttal a Napnak)!

De, ha mégsem lesz háttal a Napnak, hanem tényleg déli 12 órakor fényes nappal lesz, akkor honnan tett szert +12 órára a Föld, hogy fél év után szintén a Nap írányában legyen a két kontinens? [én úgy számoltam, hogy naponta +4 percre kellene a Földnek szert tennie (24h 4 perc egy nap), hogy 3 hónaputan is, 6-, és 9 hónap után is a Föld 'arccal' a kör középpontja felé nézzen, a Napra - ha tévedtem, biztos valaki segíteni fog ebben].


[link]



2017. máj. 4. 13:54
 1/3 dq ***** válasza:
86%

Helyesen számoltad a 4 percet, bár kicsit rosszak a definícióid.


[link]


> The Earth rotates once in about 24 hours with respect to the sun and once every 23 hours, 56 minutes and 4 seconds with respect to the stars (see below).


A Föld 23 óra 56 perc alatt fordul meg a csillagokhoz képest, és úgy forog, hogy ~24 óránként kövessék egymást a delelések.


[link] #Stellar_and_sidereal_day


Az itt található ábra jelöléseivel:


23 óra 56 perc, míg 1-ből 2-re, és

24 óra míg 1 -ből 3-ba ér.

2017. máj. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 dq ***** válasza:

Jól érzem hogy tanóra keretében lapos-Föld bizonyításokat cáfoltok?


Hová fajult a világ :D


(bár ez a kérdés egyébként is elő kell kerüljön)

2017. máj. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem is írták: úgy "tesz szert +12 órára" a Föld, hogy igazából nem 24 óra, hanem 23 óra 56 perc alatt tesz meg egy fordulatot. A keringés miatt van, hogy mégis 24 órának kell eltelnie ahhoz, hogy a Napot újból déli irányban lássuk egy helyről. Ezt azzal a legkönnyebb bebizonyítani, ha nem a Nap, hanem a távoli csillagok állását figyeljük, amik nem vesznek részt a Naprendszer mozgásában. Válasszunk ki egyik éjszaka egy csillagot, ami pont éjfélkor van déli irányban. Következő éjjel már 23:56-kor, utána 23:52-kor, stb... lesz ugyanabban a helyzetben. Fél év múlva pedig nem fogjuk látni, mert a Nappal egyszerre van az égen.
2017. máj. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!