Ha a fény sebessége nagyobb lenne, akkor szélesebb lenne a látható Univerzum?
Ha a fény sebessége végtelen lenne, nem látnánk messzebb az Univerzumban, csupán valós időben észlelnénk az ott történéseket.
Viszont: kevesebb tudásunk lenne az Univezum fejlődéséről.
.
"Mekkorát nőtt ez a gyerek!" - csak annak feltünő, aki hosszú kihagyás után látja újra.
Nehéz kérdés.
Ugye horizont probléma megoldásaként született inflációs modell alapján az Univerzum nagyobb, mint annak a látható része. Mivel az Univerzum csak az inflációs szakasz után vált átlátszóvá, így könnyű lenne azt mondani, hogy messzebb látnánk el.
Csakhogy ha más lenne a fénysebesség, máshogy alakulnának a relativisztikus hatások, egy csomó összefüggés megváltozna. Egy csomó összefüggésben ott szerepel a c, mint konstans. Pl. más lenne az atomok kötési energiája, így más molekulák jöhetnének létre, illetve nem jöhetnének létre, más lenne a stabilitásuk, más mennyiségű energia kellene a molekulák bomlásához, stb… Ha jelentősen más lenne a fénysebesség, akkor jó eséllyel egészen más képet mutatna a Világegyetem, jó eséllyel mi most nem lennénk itt.
Csatlakozom 2*Sü véleményéhez, annyit hozzátéve, hogy valószínűleg nem lenne "Világegyetem". Legalábbis olyan nem amelyik "téridőben" létezhetne. Vagyis abban a világegyetemben nem volna idő sem, ezért történések sem, így már a "léte" is kérdéses.
Röviden: nem létező Univerzum modelljét kéne megalkotni... :DDD
dellfil
Ja, én a "végtelen fénysebességű" modellre gondoltam. :)
dellfil
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!