Igaz rengeteg sportban kiemelkedően teljesítenek, és látszatra sokkal izmosabbak is, az igazi erősportokban nem versenyképesek. Erőemelésben volt pár világbajnoki aranyérmes, de fehérek dominálnak. Olimpiai súlyemelésben egyetlen egy aranyérmet nyert csak fekete férfi. A World's Strongest Man verseny 40 éves történelmében pedig összesen kétszer jutott dobogóra fekete, 2. és 3. helyet szerezve, a többi dobogós mind fehér volt, főleg amerikai és észak-európai.
Persze ennek lehetnek kulturális és gazdasági okai is.
Igen egy busman sokkal erősebb, mint egy holland.
Ugye?
#5: szerintem ennek inkább gazdasági okai vannak, mert nem csak az erősportokból hiányoznak a feketék, hanem elég sok sportból, amelyben nincs sok pénz. Triatlonista feketéből sincs sok, se sportlövészből, se tollaslabdázóból.
Az afrikai srácok szinte kivétel nélkül a focira gyúrnak, hátha egy európai akadémia kiszúrja őket és eljön a kánaán. Egy amerikai fekete szintén főleg a kosár, NFL, box vonalon gondolkozik. Szóval szerintem inkább ez az oka, persze biztosra nem tudom.
Kiemelném a #4 válaszból a „látszatra” szót! Ez magyarázza például annak a „tanárnak?” is a magyarázatát. Ha egy fehér csecsemőt megfelelő gondossággal, de ott nevelnének fel, továbbá amúgy alkatilag jó képességű, akkor semmiben se különbözne azoktól az afrikaiaktól,akik abban a szélsőséges viszonyokban nevelkednek.
Nem, ilyen különbség az emberi rasszok között nincs! Annál inkább van bizonyos – rassztól független – genetikai adottságokban és életmódban, kulturális szokásrendszerben, azaz a tanult viselkedésben. Viszont felszínes megfigyeléssel gondolhatjuk, hogy mennyi kiváló etióp hosszútávfutó van, miközben bezzeg az európaiak. Csak a kulturális hagyományokat, életmódot, szemléletet elfelejtjük figyelembe venni, mert fogalmunk sincs róla, hogy vannak, nemhogy még befolyásolók is. És tudatlanul a legkönnyebb magabiztosnak lenni kijelentésekben. Hiszen fogalmunk sincs, mit nem tudunk.
10.28.
Hogyne lennének különbségek a rasszok között. És vannak, akik nagyon is jól tudják, azért sem szabad nyilvánvalóan összehasonlító vizsgálatokat, kutatásokat végezni.
És pont azért találták ki a Kalergi tervet.
A kérdésre a válasz, hogy nem szabad összehasonlító vizsgálatokat végezni -mezei kutatócsoportoknak-, úgyhogy nem tudhatjuk pontosan. Akik meg végezhetnek, azok meg nem osztják meg a néppel, mert az érdekük ellen lenne.
Akkor már nem nyomhatnák tele az egyszerű emberek fejét a minden rassz egyforma szöveggel. Meg a környezeten múlik minden című üzleti fogással.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!