Ha a föld 1600 km/h-al forog nyugattól kelet felé, akkor ha egy repülő felszáll és modnjuk 800-900/h-al repül nyugattól kelet felé akkor hogy ériel a célpontját? Hiszen kevesebbel halad mint ahogy a föld forog.
Nem ,ha ugrok ténlyeg nem megy ki a föld a lábam alól,mert a föld nem forog.Egyszerüen ez az oka!
Mekkora baromság,hogy eggyütt mozog a földel a légkör.
Nyilván a föld forgásával együtt kell mozogjon thát ha egy felhő az ellenkező irányba halad a szél miatt akkor annak a szélnek legalább 1601 kilóméteres sebességgel kell fújnia.Ráadásul a gravitáció hogyhogy a légkört "odatapassza" de egy egyszerü pillangót vagy a madarakat meg nem?Hmmmm....
@22: a levegő szélcsendben a Földdel együtt mozog. Ez azt jelenti, hogy ha 1km/s-os szél fúj keletről nyugat felé, akkor a levegő a Földhöz képest 1km/s-el fog mozogni. Nem kell 1601km/h. Pont ezt jelenti az együtt mozgás. Próbáld valamilyen tárgyakkal modellezni.
Az 1600km/h, ahogy említettem, ráadásul csak az egyenlítőnél érvényes adat. Ahogy távolodunk az egyenlítőtől, úgy lesz ez egyre kevesebb. 1000, 800, 500, 100 és így tovább, egészen a nulláig a sarkpontokon. Ugyanis a szögsebesség azonos, de a körmetszetek kerülete változik, méghozzá csökken, ahogy haladunk egyre távolabb az egyenlítőtől.
A madarakra, pillangókra nem csak a gravitáció hat, hanem egyéb erők, amik eredőjéből adódik a mozgásuk. Nézzünk konkrét példát?
Rendben,megértettem a válaszod és köszi,hogy írtál,de lenne evvel kapcsolatban még egy érdekesség!
Ha a föld az egyenlítőnél a legszélesebb akkor ott e legerősebb a gravitáció ,igaz?Akkor hogyan lehet ott föld.
Hiszen ott víznek szabadna csak lennie,mert a víz sokkal lágyabb anyag mint a föld.Ha mondjuk fogsz egy vizes tennisz labdát és kipörgeted akkor nézd meg hol távozik róla a víz.Tehát kérdés ,hogy hogyan kerül oda föld?
"Ha a föld az egyenlítőnél a legszélesebb akkor ott e legerősebb a gravitáció ,igaz?"
Nem, a gravitációs erő a tömegközépponttól mért távolság négyzetével fordítottan arányos. Magyarán az Egyenlítőn a legkisebb a gravitációs erő.
A teniszlabdás analógiád pedig azért nem jó, mert a teniszlabda gravitációs ereje elhanyagolható a pörgetés miatt fellépő centrifugális erőhöz képest. Míg a Föld esetében a gravitációs erő jelentősen nagyobb a vízre ható centrifugális erőnél.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!