A szovjetek végül eljutottak a Holdra, leszálltak és kitűzték ők is a zászlót vagy csak az amerikaiak?
Az ötleted nem rossz, és gondolkodnak is rajta.
Az előnyök mellett azért van egy olyan hátránya is, hogy a holdpor egy nagyon gyilkos dolog: sokkal veszélyesebb, mint a marsi por.
Másra viszont tényleg nem lenne jó, mint a marsi telepek kísérletéhez, ezért valószínűleg csak akkor lesz majd belőle valami, ha TÉNYLEG komolyan gondolják majd a marsutazást.
Ill. esetleg He3-at lehetne bányászni a Holdon.
Ill. nagyon távoli tervben lehetne terraformálni a Holdat - legalább annyira, hogy legyen rajta egy kevés víz és CO2. Az már sokat javítana ott is helyzeten.
"És egyáltalán, miért nem megy oda senki azóta?"
Minek mennének oda? Nincs ott semmi olyan, amiért érdemes lenne odamenni (egyelőre). Elvileg relatíve nagy mennyiségben "bányászható" He3 (hélium 3-as izotópja), ami itt a Földön csak nagyon kis mennyiségben van jelen, és az egyik legalkalmasabb üzemanyaga lehet a fúziós reaktoroknak. De egyelőre még nincs működő fúziós reaktorunk, amely nagyobb mennyiséget használna belőle, a kísérleti reaktoroknak pedig egyelőre elegendő annyi is, amit itt a Földön össze tudnak gyűjteni.
Van még titán is, elég nagy mennyiségben. De egyelőre abból sem szenvedünk hiányt itt a Földön. Amíg a Földön bányászható valami nagyobb mennyiségben, addig a kutya nem fog a Holdra menni érte. Minek, hogy 10-100-1000-szeres áron hozzák le onnan ahhoz képest, amennyiért helyben is kitermelhető?
"Vagy, miért nem küldenek legalább egy olyan szondát oda amin lenne egy kamera, hogy élőbe "lássuk" a Földet a Holdról?"
Küldenek szondát, legutóbb egy Hold-rovert lőttek fel oda a kínaiak. Készített is néhány fotót, meg méregetett ezt-azt, de aztán nem bírta a kiképzést, és viszonylag rövid idő után feladta a harcot. Nem csoda, hisz légkör nincs, mikrometeorok bombázzák folyamatosan a felszínt, -180 és +200 fok között változik a felszíni hőmérséklet "holdnaponta" (durván 28 földnaponta), igen erős a napsugárzás, amit nem szűr meg légkör, és a Hold felszínét olyan finom por borítja, hogy ahhoz képest a hintőpor 40-es csiszolóvászon.
A Földet egyébként élőben mutatja az ISS fedélzetén elhelyezett kamera is, HD-ben, bármikor megnézheted ha kíváncsi vagy rá:
"Vagy miért nem használják "gyakorlóterepnek" a Holdat a későbbi Mars telepen való "élethez" ?"
Mert a Földön is tudják modellezni, tesztelni a marsi körülményeket, talán még jobban is mint a Marson. A marsi és a földi körülmények között kisebb a különbség, mint a holdi és a földi körülmények között, tehát érdemesebb a bolygónkon tesztelgetni meg felkészülni, mint a Holdon. És nem kell hozzá 400.000 km-t utazni, csak max. 20.000-et (ennél csak kevesebbet), ráadásul nem kell legyőzni hozzá a Föld gravitációját sem, ami rengeteg energiába (= pénzbe) kerül.
2-es ezt: "Ill. nagyon távoli tervben lehetne terraformálni a Holdat - legalább annyira, hogy legyen rajta egy kevés víz és CO2. Az már sokat javítana ott is helyzeten."
ugye nem gondoltad komolyan? Vagy úgy is kérdezhetném gondolták komolyan azok akiktől olvastad, halottad stb...
A napszél meg a kicsi szökési sebesség úgy lefújná onnan a gázokat mint a sicc. Hert víz folyékony állapotban kis nyomáson nem maradna meg, az is gázzá válna.
Néhány kisebb jégdarab a hold pólusainak örökárnyékában megmaradhat, de ennyi.
Még a mars is túl kicsi tömegű a komolyabb légkörhöz.
Sőt a föld is folyamatosan veszíti a légkörét, és az sokszor a hold felé "fúj". Ha akart volna a hold légkört befogni így már megtehette volna.
Stabilan hosszú távon nem maradna ott gáz, rövidtávra meg minek belefektetni gigapénzeket?
A Mars Terraformálása is csak jelentős tömegnövelés után lesz lehetséges, arra ott van a kisbolygóöv.
Még egy jelentősebb holdat is összehordhatunk neki hogy felélesszüg a geo- akarom mondani mars- XD -mágnesességet hogy az is védjen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!